Penzisté dostanou dopis od ministra Jurečky: co chce seniorům oznámit a jak důchody porostou

V září se znovu zvednou důchody díky mimořádné valorizaci. Česká správa sociálního zabezpečení nyní uvedla, jak valorizace bude vypadat a dodala, že senioři mimo jiné dostanou i dopis s potřebnými informacemi od šéfa resortu práce a sociálních věcí Mariana Jurečky. Informuje o tom web ceskeduchody.cz.

Peníze/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Mimořádná valorizace proběhne kvůli vysoké inflaci, která v dubnu překonala 5 procent. Výměra důchodů se tak zvýší od září o 5,2 procenta. Základní výměra se ale měnit nebude. Ta je pro všechny důchodce stejná.

Dle ČSSZ valorizace v září bude stejná, jako ta, kterou vláda provedla v červnu. „Valorizace v září je v podstatě stejná jako červnová valorizace,“ prohlásila mluvčí úřadu Jitka Drmolová a dodala, že se senioři nemusí obávat změn a nejistot.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Zvyšovat se budou všechny druhy důchodů, včetně těch, které budou uznány do konce roku 2022. Růst se tyká i příplatků k důchodům.

Jako i minule úřad pošle důchodcům dopis s tím, jak se jejích penze zvýšily. Rozesílat se bude během srpna a září všem lidem, kteří důchod pobírají. K psaní dostanou i dopis od ministra MPSV Mariana Jurečky. Tykat se bude blížícího se výchovného či možnosti čerpat příspěvek na bydlení.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Spočítat si důchod po zářiové valorizaci můžete spočítat kliknutím na kalkulačku. Další navýšení důchodů se očekává v lednu, kdy proběhne řádná zákonná valorizace.

PSALI JSME: „VELMI TĚŽKÉ ČASY JSOU STÁLE PŘED NÁMI“: ZVLÁŠTNÍ ZMOCNĚNEC AMERICKÉHO MINISTERSTVA ZAHRANIČÍ VAROVAL, ŽE NADCHÁZEJÍCÍ ZIMA BUDE PRO EVROPU NÁROČNÁ

PŘIPOMÍNÁME: NOVÝ PRŮZKUM: ČEŠI SE BOJÍ ZDRAŽOVÁNÍ ENERGIÍ. PŘIČEMŽ 91% SE OBÁVAJÍ JINÉHO

Share