Co si vybrat: své důstojné a pohodlné stáří nebo pohodlí syna

Josef a Eva šetřili peníze téměř celý svůj život a toužili dát svému synovi nějaký výjimečný dárek.

Když jim oznámil, že se chystá oženit, hned pochopili,že byt je přesně to, co mladí potřebují. O svém rozhodnutí řekli synovi. Sice se jim podařilo naspořit jen malou částku, protože jejich příjem byl skromný, ale na malý byt to stačilo.

Syn byl nesmírně vděčný za tento dar. S Lenkou měli v plánu vzít si hypotéku, a nyní se vše změnilo k lepšímu.

Muž /ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Po svatbě se novomanželé nastěhovali do nového bytu a byli velmi šťastní. Za několik let Josef a Eva odešli do důchodu. Měli malý domeček s kouskem země a milovali tam trávit čas. Josef měl zálibu v zahradničení a měl skvělý skleník, kde pěstoval zeleninu. Eva byla vášnivá květinářka a její květinové záhony byly obdivem všech sousedů.

Plánovali, že po odchodu do důchodu budou v teplých měsících trávit většinu času na venkově. Měli tam vše potřebné pro pohodlný život. A teplá letní dny v bytě byly nesnesitelné. Na venkově mohli relaxovat v přírodě, dělat to, co je baví. Nějaký čas si opravdu užívali klidu a odpočinku.

jídlo /ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Jednoho dne k nim přijel syn na návštěvu a začal mluvit o své situaci. Měl již dvě děti a stále všichni žili v jednopokojovém bytě. Bylo tam hodně těsno, a proto chtěli bydlení rozšířit, alespoň si koupit dvoupokojový byt. Josef a Eva řekli, že pokud si chtějí koupit větší byt, proč ne? Je to jejich právo.

Avšak syn naznačil, že potřebuje jejich pomoc. Byl jediným živitelem rodiny, zatímco jeho manželka zůstávala doma s dětmi. Bylo to velmi těžké si vydělat na nový byt.

Žena /ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

A co když vezmou hypotéku a situace se zhorší? A co když ztratí práci? Proto by chtěli, aby rodiče prodali jejich venkovský dům. Peníze z prodeje by mohli přidat k tomu, co už naspořili, a po prodeji jejich malého bytu by měli dostatek na větší byt.

Rodiče se snažili vysvětlit svému synovi, jak moc milují svůj dům na venkově, jak snili o tom, že budou trávit svůj důchod na zahradě. Ale syn byl přesvědčen, že zahrada jim jen bere energii a že by si měli více odpočívat.

Muž /ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Věřil, že byt je pro ně nyní důležitější. Rodiče se zamysleli a nakonec souhlasili. Po odjezdu syna však měli pocit smutku a zklamání. Bylo jasné, že syn nemyslí na jejich budoucnost a pohodlí, ale jen na svou.

Syna jim ale bylo líto, že opravdu byl jediným živitelem rodiny. Bylo to velmi těžké pro něj. Ale co měli dělat? Bez svého venkovského domu by jim bylo špatně.

Žena /ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Josef navrhl Evě, aby o tom ještě přemýšleli. Přestože synovi slíbili, udělali pro něj již mnoho. Postarali se o jeho děti, aby nemusely bydlet v pronajatém bytě. Nyní by měli myslet na sebe. Eva s tím souhlasila.

PSALI JSME: TAŤÁNA KUCHAŘOVÁ PO ROZVODU S BRZOBOHATÝM ROZKVETLA: „ELEGANCE, NOBLESA, KRÁSA“

PŘIPOMÍNÁME: ZAMILOVANÁ MONIKA BAGÁROVÁ SE POCHLUBILA UKÁZKOVÝM MUŽEM: „NEJVĚTŠÍ A NEJKRÁSNĚJŠÍ SRDCE“

Share