Fiala odmítl komentovat spekulace veřejnosti o řešení energetické krize: premiér řekl, kdy představí plán vlády

Premiér Petr Fiala prohlásil, že návrhy zvládnutí energetické krize, které kolují ve veřejnosti musíme brát s rezervou a konkrétní plán vláda všem ukáže. Dle slov politika kabinet připravuje národní řešení drahých energií a prezentuje ho během příštího týdne. Informuje o tom CNN Prima NEWS.

Fiala podotkl, že některé veřejné návrhy není správné komentovat, protože se poté mění jejich cena a jde nahoru. Týká se to například zemního plynu.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Předseda vlády řekl, že v opozici vykřikovali o zakoupení plynu a Česko to opravdu udělalo, ale za přijatelnou cenu. Dle slov Petra Fialy, kdyby vláda o koupi plynu mluvila veřejně, cena by byla mnohem vyšší.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Kromě toho ministerský předseda nechce komentovat návrhy řešení energetické krize od veřejnosti a zatím žádná čísla nezveřejňuje. „Příští týden představím konkrétní řešení,“ prohlásil politik.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Následně Fiala nastínil, jak plán vlády bude vypadat. Fiala dodal, že domácnosti by mohly mít garantovanou cenu energií a kromě toho by pomoc měli dostat i podnikatelé. Žádné jiné detaily ale odmítl komentovat.

Psali jsme:Aneta Vignerová prozradila, proč se zamilovala do Petra Kolečka: „Jiřík se jmenuje po tátovi, po tátovi od Petra“

PSALI JSME: LIDÉ SE BUDOU MOCI DOSTAT NA HLAVNÍ LÍČENÍ V KAUZE ČAPÍHO HNÍZDA: SOUD BUDE VYDÁVAT VSTUPENKY

PŘIPOMÍNÁME: VERONIKA ŽILKOVÁ JE OPĚT PŘIPRAVENÁ NA NOVÝ VZTAH: HEREČKA PROMLUVILA, JAKÝM MÁ BÝT JEJÍ BUDOUCÍ PARTNER

Share