Zelenskyj varoval, že Rusko vyvolává novou migrační vlnu do zemí EU: „Musí za to zaplatit“

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj prohlásil, že Rusko ostřelováním energetické infrastruktury na Ukrajině vyvolává novou migrační vlnu Ukrajinců do zemí Evropské unie.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj/ Zdroj: facebook.com

„Rusko vyvolává novou migrační vlnu Ukrajinců do zemí EU. Ruský teror proti našim energetickým zařízením má za cíl vytvořit pro Ukrajinu letos na podzim a v zimě co nejvíce problémů s elektřinou a aby více Ukrajinců migrovalo do evropských zemí,“ řekl Zelenskyj.

Rusko jako teroristický stát už podle něj zhoršilo sociální podmínky v evropských zemích. A na to podle něj je třeba okamžitě odpovědět.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj/ Zdroj: facebook.com

„Musíme udělat vše pro to, aby bylo Rusku zcela znemožněno zničit náš energetický systém raketami a drony. Od Německa jsme už dostali velmi účinný systém IRIS-T. Děkuji za to panu kancléřovi.

Tento německý systém chrání nejen ukrajinské nebe, ale i evropskou stabilitu a omezuje ruský teror… Potřebujeme ale větší systém protivzdušné obrany a protiraketové obrany, abychom vytvořili skutečně spolehlivý vzdušný štít,“ uvedl ukrajinský prezident.

Vlajky/ ilustrační foto/ Zdroj: facebook.com

Pak zdůraznil, že „Rusko musí za tento teror zaplatit.“ Podle něj by měl byt přijat devátý sankční balíček EU.

PSALI JSME: „NEZBÝVÁ ŽÁDNÝ PROSTOR PRO JEDNÁNÍ S PUTINOVÝM REŽIMEM“: ZELENSKYJ UVEDL, KDY BUDE RUSKO NUCENO PŘEMÝŠLET O MÍRU

PŘIPOMÍNÁME: ZELENSKYJ ŘEKL, KDY BUDE MÍR MOŽNÝ

Share