Nacher uvedl, že vládní strany spojilo jen nepřátelství vůči Babišovi, ale to teď lidem nepomůže: Poslanec ODS Bureš na jeho slova reagoval

Podle opozičního poslance Patrika Nachera (za ANO) nemají vládní strany nějaký ideologický základ, který by byl pro ně společný. Považuje to za problém a možná je to také důvod, proč je vidět nesoulad, když ministři hledají řešení, jak by mohla vláda pomoci občanům v současné krizové situaci. Domnívá se, že kvůli tomu kabinet ztrácí důvěru lidí. S tím však nesouhlasí někteří zástupci vládní koalice. Dle poslance Jana Bureše (ODS) je vláda nucena dělat určité nepopulární kroky. Poslanci to řekli v pořadu Partie PLUS na CNN Prima News.

Patrik Nacher řekl, že vládní strany se liší a zástupci těchto stran mají odlišné názory a nemají stejný ideologický základ. Například mají různé názory na daně, někteří poslanci by je chtěli zvýšit, jiní by nechtěli nic měnit. Považuje to za problém.

Patrik Nacher / Zdroj: youtube.com

„Spojila je jen nenávist zvnějšku, ale to lidem účty nezaplatí,“ prohlásil Patrik Nacher. Naznačil, že současné vládní strany se spojily jen proto, aby se předseda hnutí ANO Andrej Babiš nestal znovu premiérem. Podle něj to byl prý jediný důvod, proč strany jednaly společně.

Dodal, že členové vládní koalice proto mají různé názory a nemohou se shodnout na různých tématech. S jeho výroky nesouhlasil poslanec Jan Bureš. Předpokládá, že důvodem poklesu podpory lidí jsou nepopulární kroky.

Patrik Nacher / Zdroj: youtube.com

„Je to daň za vládnutí. Musíte dělat opatření, která nebudou zvyšovat inflaci a která nebudou populární,“ uvedl Jan Bureš.

Uvědomuje si, že z tohoto důvodu méně lidí podporuje vládu a vládní strany, což vyplývá i z průzkumů. Podobné průzkumy vnímá jako určité ukazatele, ale nejdůležitější pro politika jsou dle jeho názoru volby.

Jan Bureš / Zdroj: youtube.com

Dodal také, že zástupci vládní koalice se mohou normálně dohodnout na důležitých věcech. Strany mohou najít rozumný kompromis a funguje to dobře.

V poslední době ale značná část lidí, kteří hnutí STAN podporovali, změnila svůj názor. Dle posledního průzkumu agentury Median by pro STAN chtělo hlasovat 4,8 procenta občanů. V takové situaci by se Starostové a nezávislí do dolní komory Parlamentu nedostali.

Petr Letocha / Zdroj: starostove-nezavisli.cz

Poslanec Petr Letocha (STAN) předpokládal, že výsledek průzkumu mohl být ještě horší. Jejich hnutí ale hodlá tvrdě pracovat na tom, aby opět získalo přízeň občanů. Chápe, že to nebude snadné, ale věří, že se jim to podaří.

PSALI JSME: “PŘEDSTAVA, ŽE NÁM PO 30 LETECH BUDE VLÁDNOUT ZASE KOMUNISTA MĚ STRAŠÍ“: EXMINISTR MICHAEL KOCÁB SDĚLIL, ZDA CHCE KANDIDOVAT NA POST PREZIDENTA

PŘIPOMÍNÁME: „JE TO PRO MĚ VELMI DŮLEŽITÉ“: DŮCHODOVÁ REFORMA V ČR. JAKÉ ZÁSADNÍ ZMĚNY CHCE PROSADIT MINISTR MARIAN JUREČKA

Share