Komunisté a Pirátská strana oznámili své požadavky, aby podpořili rekordní schodek rozpočtu 500 miliard korun

Komunisté se rozhodli, za jakých podmínek podpoří rekordní schodek rozpočtu 500 miliard korun. Chtějí od vlády 2 miliardy korun odměn pro zdravotnictví a 300 milionů do školství.

Vojtěch Filip říká, že jejich strana chce, aby si polepšili zaměstnance, kteří jsou v první linii a bojují s krizovou situací.

Zdroj: ct24.ceskatelvize.cz

Dvě miliardy odměn by tak měly putovat do zdravotnictví a ještě 300 milionů odměn personálu ve školství. Jedná se o dětské domovy a dětské domovy se školami.

Požadavky komunistů jsou pro vládu důležité, protože potřebují od nich hlasy pro schválení deficitu rozpočtu. Hlasování proběhne 8. července.

Zdroj: barrandov.tv

Piráti a SPD stále ještě usilují o snížení schodku až o 50 miliard.

Pirátská strana rovněž požaduje připravit plošné testování, pokud se situace s koronavirem zhorší. Dle jejich plánu Česko by mělo mít kapacitu až pro 30 tisíc testů denně.

Zdroj: eurozpavy.cz

Ovšem tyto požadavky nejspíš neuspějí, protože svou podporu projevili právě komunisté a jejich hlasů stačí pro podporu nového schodku.

Zdroj: tn.nova.cz

Navíc KSČM požaduje do 30. září zpracovat koncepci konsolidace rozpočtu pro období 2021-2027. Šéfka státní kasy Alena Schillerová to odmítnout nemohla.

Zdroj: ihned.cz

Dalším požadavkem je vybavení škol všem potřebným pro možnou dálkovou výuku už od začátku příštího školního roku.

Zdroj: ihned.cz

Také vláda by měla zajistit žákům vybavení pro online výuku, pokud ho nemají.

Vláda mimo jiné schválila návrh na paušální daň pro živnostníky. Piráti chtějí také sjednotit sociální a zdravotní pojištění, aby se ušetřilo na administrativě.

Zdroj: irozhlas.cz

KDU-ČSL chce předat 8 miliard korun na podporu rodičům v důchodu, kteří vychovávají děti a posílit výstavbu sociálních bytů.

Rovněž navrhují příspěvky pro pracující rodiče, kteří mají vyživovací povinnost. Pokud požadavkům bude vyhověno, lidovci jsou ochotní za rozpočet hlasovat.

Zdroj: idnes.cz

Share