Okamura promluvil o ženě, která ho zasáhla štrúdlem se šlehačkou: „Během půl vteřiny zakročili policisté v civilu“

Minulý týden se předseda hnutí SPD Tomio Okamura stal terčem útoku žena, která politika napadla štrúdlem se šlehačkou. Měla částečný úspěch a na obličeji poslance mu zůstala šlehačka. Útočnice byla zadržena policisty a nyní situaci zhodnotil politolog Josef Mlejnek, který uvedl, že to není ojedinělý útok jídlem na Okamuru. Informuje o tom web zivotvcesku.cz.

Mlejnek řekl, že se k podobným činům používá různé jídlo a v minulosti to byla například vajíčka. Takovému útoku čelil i expremiér Jiří Paroubek. V těchto případech to většinou odnese oblečení.

Tomio Okamura/Zdroj: YouTube

Podle politologa žena, která patří ke skupině Biotická Pekařská Brigáda bude nejspíš vyšetřována.

„Během půl vteřiny zakročili policisté v civilu, o kterých jsem nevěděl,“ po útoku uvedl Okamura s tím, že žena nakonec obličej nezasáhla.

Politik také dodal, že útočnice podporuje Piráty.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

Předseda SPD mimo jiné řekl, že tento případ je důkazem nervozity ve vládě. Dle jeho slov strany z vládní koalice nemohou nic lidem nabídnout a proto nastupuje agresivita a násilí.

Politolog Mlejnek zdůraznil, že tento útok nijak Okamurovi nenaškodí a bude se pouze snažit, aby se na to co nejdřív zapomenulo.

V policie potvrdili, že žena je nyní vyšetřována a byla již propuštěna. Na facebooku bylo zveřejněno video útoku.

PSALI JSME: “NEZKLAMEME JI“: V PRAZE ZVÍTĚZILA KOALICE SPOLU. BOHUSLAV SVOBODA SDĚLIL, JAK CHTĚJÍ ZMĚNIT ŘÍZENÍ HLAVNÍHO MĚSTA

PŘIPOMÍNÁME: “TO NENÍ BEZPEČNOSTNÍ RIZIKO“: ZEMAN JE PRO PŘIJETI DEZERTÉRŮ Z RUSKA. JAK NA TO REAGUJÍ DALŠÍ POLITICI

Share