Ivan Bartoš si stěžuje: „Tlaky jsou obrovské a moc je nepředstavitelná“, šéf Pirátů tvrdí, že hnutí ANO, které řídí premiér Andrej Babišna, jeho stranu mediálně tlači

Šéf Pirátů Ivan Bartoš tvrdí, že jeho strana je byrokraticky a mediálně šikanovaná hnutím ANO, které řídí premiér Andrej Babiš. Promluvil také o pirátech ve Sněmovně a činnosti Zdeňka Hřiba.

Ivanu Bartošovi nevadí, že kampaň na Jižní Moravě bude dělat Svatopluk Bartík. Porovnal ho s Jakubem Horákem, který dělal kampaň Pirátum v minulosti.

Zdroj: barrandov.cz

Je to prý jejich práce a dělají kampaně různým stranám.

Kauzu s Milošem Zemanem a nepravdivým článkem o rakovině prezidenta považuje za osobní věc Bartíka, který není členem strany, ani její mluvčím.

Zdroj: barrandov.cz

Bartoš chce, aby výběrová řízení zůstala. Je však podle něho složité hledat zodpovědné lidi, kteří by té pozici odpovídali. Stěžuje si ale, že po cele zemi není jediný standard.

Zdůrazňuje také na mediální šikaně ze strany ANO. U mnoha kandidátů od Pirátů vznikají problémy, když se ukáže, že podporují Pirátskou stranu.

Zdroj: e15.cz

Výběrová řízení by měla podle šéfa Pirátů zůstat, aby se na pozice nedostávali lidé, kteří mají špatnou motivaci nebo jen cítí šanci ve straně, která posiluje.

Hodně lidí se prý často bojí přiznat, že stranu podporují, protože pak mají problémy v práci.

Zdroj: eurozpravy.cz

„Tlaky jsou obrovské a moc je nepředstavitelná a může to vést až k ekonomické likvidaci,“ stěžuje se Ivan Bartoš s tím, že podobné jednání odsuzuje.

Ivan Bartoš chce, aby ve společnosti byla nastavená slušná komunikace a nemyslí si, že se Zdeněk Hřib chová arogantně. Takovou nálepku prý dostal od ANO.

Zdroj: kafkadesk.cz

Následně šéf Pirátů řekl, že nad každým návrhem zákonu pečlivě pracují a je pro ně bolestné, když neprojde. Pochybuje, že v ostatních stranách poslanci stejně žijí politikou jako Piráti.

Nyní poslanci Pirátské strany jsou podle Bartoše trochu vyhořelí a unavení, protože těžce zvládali dobu koronavirové krize. Nikdo neměl čas na odpočinek.

Zdroj: wikimedia.org

Na krajských volbách by Piráti chtěli získat 100 krajských zastupitelů. Velké naděje jsou v Karlovarském kraji, kde by hejtmanem mohl být Josef Janů.

Dávají šanci i mladým. Například ve Středočeském kraji kandiduje třicetiletý Jiří Snížek.

Zdroj: zpravy.aktualne.cz

Trvá také proces sestavování vládního týmu. Ten osobně řídí Ivan Bartoš.

Bartoš považuje za spekulace zájem o místo primátora Prahy Zdeňka Hřiba. Ten prý bude dál pracovat na své pozici a má velké šance znovu vyhrát volby.

Zdroj: eurozpravy.cz

K volbám v roce 2021 Piráti připraví program se záchranou ekonomiky bez výkřiků a hesel. Jedním z bodů je legalizace konopí, což by mělo do rozpočtu přinést až šest miliard korun již v prvním roce.

Share