„Sbohem Vaše Veličenstvo“: jak české celebrity zavzpomínaly na britskou panovnici

8. září tento svět opustila britská královna Alžběta II., její smrt otřásla celý svět. České celebrity na ni zavzpomínaly. Bývalá první dáma Dagmar Havlová měla kdysi osobní zkušenost s britskou panovnicí. Herečka na ni zavzpomínala na svém Instagramu.

Dagmar Havlová ctila britskou královnu pro její postoje a pevnost. Navíc se jí líbil její smysl pro humor. Alžběta II. byla podle ní velmi lidská.

„Čest její památce,“ napsala bývalá první dáma. Díky britské královně si mnoho lidí ještě pamatovalo starý stabilní svět.

Na britskou panovnici zavzpomínaly i další české celebrity. Například zpěvačka Lucie Bílá se kdysi také osobně seznámila s královnou. „Tak velká,“ napsala zpěvačka.

„Sbohem Vaše Veličenstvo,“ napsala herečka Dana Morávková.

Podle zpěvačky Marty Jandové nebyl život Alžběty II. jednoduchý, ale ve čtvrtek odešla za svým manželem. Královnu označila za velmi pracovitou. Zpěvačce se také líbil její smysl pro humor.

Moderátor Rey Koranteng napsal, že Alžběta II. byla taková osobnost, která neměla obdoby.

PSALI JSME: NOVÝ BRITSKÝ KRÁL POSLAL PRVNÍ VZKAZ. PRVNÍ SLOVA VĚNOVAL SVÉ MILOVANÉ MATCE: „JE TO PRO MĚ OKAMŽIK NEJVĚTŠÍHO SMUTKU“

PŘIPOMÍNÁME: PO 25 LETECH KONČÍ V ČESKÉ TELEVIZI: PROČ SVĚTLANA WITOWSKÁ OPOUŠTÍ OBRAZOVKU ČT

Share