Zelenskyj po schůzce se šéfem americké diplomacie: Je to záruka, že Ukrajina bude moci získat zpět své území

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj po předem neohlášené návštěvě s americkým ministrem zahraničí Antonym Blinkenem řekl, že je to důležitý signál a záruka, že Ukrajina bude moci získat zpět svá dočasně okupovaná území.

„Návštěva vašeho týmu je pro nás důležitým signálem, potvrzením podpory vedení…, podpory Ukrajiny ve válce za naši svobodu, za demokracii, za náš lid, za naši zemi… Jsme vděční za tento signál, za velkou podporu, kterou každý den poskytujete,“ prohlásil Zelenskyj.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj/ Zdroj: facebook.com

„Jsou to velmi důležité signály, že USA jsou s námi. Je to pro nás záruka, že budeme moci získat zpět naše území,“ dodal ukrajinský prezident.

Ukrajinští vojáci/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

„Nastolil jsem otázku oficiálního uznání Ruska jako teroristického státu. Právní realita musí vždy odpovídat skutečné realitě. A je to skutečnost, že se Rusko stalo největším zdrojem terorismu na světě… Svět musí dostat jednoznačný signál, že ruský teror nebude odpuštěn,“ řekl Volodymyr Zelenskyj.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a americký ministr zahraničí Antony Blinken/ Zdroj: facebook.com

Americký ministr zahraničí zdůraznil, že „Moskva za tuto vojenskou agresi platí velmi vysokou cenu.“ Pak slíbil, že ta cena „bude jen růst“ a USA budou spolu se spojenci podporovat Ukrajince, „dokud Ukrajina neobnoví svou suverenitu“.

Americký ministr zahraničí Antony Blinken/ Zdroj: facebook.com

PSALI JSME: SLAVNÝ HUDEBNÍK ZASLAL MANŽELCE ZELENSKÉHO DOPIS, VE KTERÉM RADIL, JAK UKONČIT VÁLKU NA UKRAJINĚ: TA MU OSTŘE ODPOVĚDĚLA

PŘIPOMÍNÁME: VOLODYMYR ZELENSKYJ: PO OSVOBOZENÍ SE KRYM STANE JEDNÍM Z NEJPOHODLNĚJŠÍCH MÍST V EVROPĚ

Share