„Je to smutný příběh“: syn Karla Svobody prozradil, že se otec chtěl rozvést, ale už na to neměl sílu

Slavný skladatel Karel Svoboda by 19. prosince oslavil 85. narozeniny, ale v roce 2007 tento svět opustil. Jeho nejstarší syn Petr Svoboda nedávno vydal knihu o svém otci. Psal i o velmi citlivých tématech.

Petr Svoboda / Zdroj: youtube.com

Petr vzpomíná, že jeho tatínek byl „chrličem pozitivní energie“. Ale zdá se mu, že pokud o něm lidé mluví, diskutují o jeho skladbách nebo o tom, co souvisí s jeho smrtí.

V rozhovoru pro Blesk.cz prozradil, že když plánoval napsat knihu, nechtěl moc psát o jeho posledních letech života a jeho smrti, ale tým spolupracovníků ho přesvědčil, aby se tomu nevyhýbal.

Karel Svoboda / Zdroj: youtube.com

Pro něj je však důležitá pravda, a tak se rozhodl, že popíše, co viděl a zažil.

S vdovou po skladateli Vendulou Pizingerovou nekomunikuje, jejich vztah je velmi napjatý.

Karel Svoboda s Vendulou / Zdroj: youtube.com

Petr Svoboda řekl, že nezná nikoho, kdo by spáchal sebevraždu, ale zároveň by byl šťastně ženatý.

„Jejich vztah byl v katastrofálním stavu. Byla to válka Roseových,“ prozradil pro Blesk.cz syn zesnulého hitmakera s tím, že netvrdí, že je všechno vina vdovy.

Karel Svoboda / Zdroj: youtube.com

Ale na druhou stranu ví, jak se ke skladateli chovala. Karel Svoboda podle něj chtěl udělat důležitý krok, chtěl se rozvést, ale „už na to prostě neměl sílu“.

Petr nekomunikuje ani se synem Pizingerové Jakubem, který je jeho nevlastní bratr. Pokud s ním bude chtít mluvit syn Venduly, bude rád, ale uvědomuje si, že senikdy nebudou mít rádi. Syn by podle něj měl být se svou matkou.

Petr Svoboda / Zdroj: youtube.com

„Bohužel, takto byly karty rozdané, je to strašně smutný příběh,“ dodal Svoboda.

PSALI JSME: UŽIVATELÉ SOCIÁLNÍ SÍTĚ SE PUSTILI DO EVY PAVLOVÉ: „TAK TO JE SILNÁ KÁVA“

PŘIPOMÍNÁME: ZDRAVOTNÍ STAV JIŘÍHO KRAMPOLA SE VÝRAZNĚ ZHORŠIL: „TŘI DNY JEN LEŽÍ A JE OTEKLÝ, VŮBEC NEOTEVŘE OČI,“ PROZRADIL ZDRAVOTNÍ BRATR

Share