Jiří Kajínek si už šest let užívá života na svobodě: Nejznámější vězeň ČR poprvé promluvil o Petru Pavlovi

Jiří Kajínek poprvé skončil ve vězení v roce 1982. V roce 1998 byl odsouzen k doživotnímu trestu odnětí svobody, dle pravomocného rozhodnutí zastřelil dva muže a dalšího zranil. Kajínek však svou vinu odmítá. Dodnes se spekuluje, že se prý mohl stát obětí tehdejší justiční mafie. V úterý ale oslavil šest let na svobodě.

Jiří Kajínek / Zdroj: youtube.com

Jiří Kajínek strávil za mřížemi více než 23 let, z vězení několikrát utekl. Dne 23. května 2017 mu bývalý prezident Miloš Zeman udělil milost. Podmínečná zkušební doba je však 7 let, to znamená, že se Kajínek nesmí dopustit žádného trestného činu.

Nejznámější bývalý vězeň ČR si už 6 let užívá života na svobodě. Nestěžuje si, teď je pro něj každý den důležitý. Do konce zkušební lhůty mu zbývá rok.

Jiří Kajínek / Zdroj: youtube.com

Pokud by spáchal nějaký trestný čin, tak by se měla věnovat této situaci i hlava státu. Bývalý vězeň prozradil, jak vnímá prezidenta Petra Pavla.

„Vizuálně je to sympatický člověk. Působí na mě jako státník, což je pro ČR dobře. Ale víc bych k panu prezidentovi Pavlovi nic neříkal,“ řekl Jiří Kajínek pro ŽivotvČesku.cz.

Petr Pavel / Zdroj: youtube.com

Vysvětlil, že činnost hlavy státu zatím nechce hodnotit, protože prezidentem se Petr Pavel oficiálně stal teprve před dvěma měsíci. Teď jakýkoli soud může podle něj být chybný, ví to z vlastní zkušenosti.

PSALI JSME: DŮCHODU BY ŽILKOVÉ NESTAČILO ANI NA PLYN: BUDE SE NYNÍ ŽIVIT JAKO UKLÍZEČKA

PŘIPOMÍNÁME: „AŽ JSEM SE ROZPLAKALA“: MARKÉTA KONVIČKOVÁ SLAVÍ 29. NAROZENINY A DOSTALA NEJLEPŠÍ PŘÁNÍ

Share