Petr Pavel: Není možné odkládat penzijní a daňovou reformu. Co požádal po vládě

Petr Pavel uvedl, že není možné odkládat penzijní a daňovou reformu. Lidé by proto měli vědět, proč změny jsou zapotřebí. Informuje o tom web ceskeduchody.cz.

„My si opravdu nemůžeme dovolit zase další odklady,“ prohlásil Petr Pavel a dodal, že se z reformami musí začít co nejdřív. Kromě toho se musí lidem vysvětlit proč změny v důchodovém a daňovém systému nevyhnutelné.

Petr Pavel / Zdroj: youtube.com

Exgenerál tvrdí, že odborníci musí zhodnotit daňový systém a naladit ho tak, aby byl maximálně přínosný pro stát a naopak nezatěžoval ekonomiku a občany. Je podle něho také těsně propojený s důchodovým systémem.

Česká ekonomika se dle slov Pavla neposune dál, pokud nedojde k důchodové reformě a podporu změn bere jako dlouhodobý úkol.

Petr Pavel / Zdroj: youtube.com

Ministerstvo práce a sociálních věcí penzijní reformu připravuje a chystá návrhy, které budou projednány koalicí a opozičními stranami. Je proto zřejmé, že se jednání bude chtít zúčastnit i Petr Pavel.

O tom, jaké plány má nově zvolený prezident zatím informace nejsou a tisková mluvčí Petra Pavla zatím neuvedla žádné podrobnosti.

Petr Pavel/Zdroj: youtube.com

Bývalý generál se mimo jiné zmínil i o důchodovém věku. Ten by se podle něho mohl lišit v různých odvětvích a některé profese by měly mít nárok na dřívější odchod do důchodu.

PSALI JSME: MARTINA FORMANOVÁ UKÁZALA SNÍMKY V PLAVKÁCH ZA 10 DOLARŮ A VYVOLALA BOUŘLIVÉ REAKCE

PŘIPOMÍNÁME: PETR PAVEL PROMLUVIL O SVÉ RODINĚ: JAK ŽIJÍ JEHO DĚTI A KOLIK MÁ VNOUČAT

Share