“Nová pravidla pro zákazníky v obchodech”: Oblečení si nezkusíme, boty ano

V pondělí 27.dubna v ČR vláda se rozhodla otevřít skoro všechny prodejny. Nejdůležitější jsou obvody s oblečením a botami.

Bude nová pravidla pro všechny zákazníky v obchodech. Jak se budou lidi chovat? Oblečení žádným způsobem zkoušet nemůžete.

.

Můžete zkoušet jenom boty, ale nutným je mít ponožky, a před zkoušením si desinfikovat ruce.

Od pondělí 26.dubna v ČR vláda povolila fungování prodejen do 2500 metrů čtverečních. Ale nemohou být součástí obchodního centra nad 5 tisíc metrů čtverečných.

.

Další možnost, je mít vchod zvenku. Ministerstvo zdravotnictví sdílelo požadavky pro každý obchod, které musejí dodržovat, například zákaz zkoušení oblečení.

“Mohou zkoušet boty, ale jenom na nohy s ponožkami. A před tím ještě každý musí desinfikovat ruce”, – řekl Havlíček.

.

“Zkoušení s ponožkami měli jsme povinné i před epidemie. Kvůli tomu teď každý muže dostat pár položek zadarmo”, – napsal jednatel firmy Jadi.cz Jaromír Horčička.

“Také jestli lidi objednali obuv přes e-shop, a za nějakou dobu vrátili, dezinfikujeme ji ozonem”, – doplnil Horčička.

Ale někteří začali zákaz zkoušení kritizovat. Například manažerka české značky Pietro Filipi, Ladislav Pštros. Říká, že vláda takovým způsobem omezuje podnikání.

.

“Je to úplný nesmysl. Jaký je rozdíl mezi botami a oblečením? Jestli vláda se boji šíření koronaviru v kabinkách, tak určitě máme možnost udržovat čistotu v nich po každém zkoušení”, – řekl Pštros.

Ještě jednou podmínkou pro prodejce, je to, že mezi lidmi musejí kontrolovat 2 metrový odstup. Vedle často dotýkaných předmětů musí byt vždy dezinfekce.

.

Nutnými jsou rukavice pro personál při přijímání plateb a při kontaktu s oblečením. Všechny vrácené předměty musejí být umístěné do nějaké krabice, s nápisem karanténa, a dezinfikované.

Takové krabici budou také v knihovnách. Po vracení knihy musejí zůstávat v boxu 2 dny. Kdy zákazníci navštěvuji knihovnu, vždy musejí dezinfikovat ruce.

.

“Je to jediná podmínka v každém obchodů. Musíte dezinfikovat ruce. Kvůli tomu v knihovnách můžete sahat na knihy”, – řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

V čtvrtek 24.dubna vláda rychle uvolnila velké množství opatření proti koronaviru. Kromě obchodů, příbor obnovují také informační centry, posilovny a všechny typy zahrad.

Lidi znovu zvládnou chodit do církve, autoškol, do fitness centru. Česko se znovu vrací do normálního, běžného života.

.

Share