“Můžeme se vrátit znovu k omezením”: Vojtěch se obava za zhoršení situaci

V ČR ve dnešní době je pandemie, která v ČR probíhá dostatečně dobře. Kvůli tomu nedávno vláda urychlila uvolňování opatření, které byly proti koronaviru.

Jediný důvod na to, je vylepšení situaci v zemi. Ale ministr zdravotnictví Adam Vojtěch řekl, že se rozvolňování muže rychle ukončit, ale jenom v případě zhoršení situaci.

.

Vojtěch řekl, že muže být nová vlna pandemii koronaviru. “Jsme trochu zrychlili uvolňování opatření, ale pokud situace se zhorší budeme muset rozvolnění zastavit”.

“Každý den sledujeme za počtem nakažených, a po nim se díváme, co musím v naši země dělat dál”, – řekl Vojtěch.

.

Žádná minula opatření negativní vliv na obyvatelstvo nemělo. Například otevření hobbymarketů, nebo oslavování Velikonocích.

“Jestli restaurace se otevřou, a jsme uvidíme, že nákaza se šíři, znovu jich zavřeme, a pochopíme, že restauraci jsou nebezpečné v době pandemii”, – dodal Vojtěch.

.

Hlavní podmínkou pro uvolňování opatření se stal počet nakažených. Ve dnešní době sestupuje. Jestli by začal nějaký růst, vláda by znovu zavedla karanténní opatření.

“Pokud vir se znovu rozšíří, budeme muset opět omezit pohyb. Nošení roušek také stane povinným”, – dodal ministr zdravotnictví.

.

V čtvrtek 23.dubna vláda uvolnila skoro všechna opatření proti koronaviru. Od 24. dubna je možný volný pohyb osob, a za určitých podmínek lidi mohou vycestovat do zahraničí.

Od pondělí, 27.dubna vláda otevře obchody do 2500 metru čtverečných, ale nemohou se nacházet v nákupním centru. Potom autoškoly, posilovny, zahrady a knihovnyX

.

V květnu se otevřou kadeřnictví, restaurace, divadla, kina, a muzea. Postupně se vracíme do normálního života.

Share