„Nechceme zažít nový Černobyl“: Erdogan navštívil Zelenského a řekl, že chce obnovit mírová jednání mezi Ruskem a Ukrajinou

Turecký prezident Recep Erdogan prohlásil, že je nutné dosáhnout diplomatického řešení konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem.

Erdogan se domnívá, že válka nakonec skončí u vyjednávacího stolu.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan/ Zdroj: YouTube

Turecký vůdce to řekl po setkání ve Lvově s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským a generálním tajemníkem OSN Antóniem Guterresem, píše agentura Anadolu.

„Nechceme zažít nový Černobyl…Mezinárodní společenství má velkou odpovědnost za obnovení diplomatického procesu, záměrně jsme poukázali na to, že je to potřeba udělat,“ řekl turecký prezident.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a turecký prezident Recep Tayyip Erdogan/ Zdroj: YouTube

„Turecko se na jedné straně snaží ukončit konflikt diplomatickými prostředky, na druhé straně jsme podporovali naše ukrajinské přátele a nadále v tom pokračujeme,“ dodal Erdogan.

Vlajky/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

„Osobně věřím, že válka nakonec skončí u jednacího stolu…Jde o nejkratší a nejspravedlivější cestu k jednacímu stolu,“ poznamenal turecký vůdce.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, šéf OSN António Guterres a turecký prezident Recep Tayyip Erdogan/ Zdroj: YouTube

Podle Erdogana je Turecko připraveno stát se prostředníkem, který poskytne všemožnou podporu k dosažení tohoto cíle. Pak zdůraznil, že Turecko podporuje územní celistvost a suverenitu Ukrajiny.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan/ Zdroj: YouTube

Psali jsme:Agáta Hanychová a Jaromír Soukup se rozhodli vysílat vlastní reality show: „Bude to živé, zábavné, žádná nuda“

PSALI JSME: „JSOU TO NELIDÉ“: ZELENSKYJ VYSVĚTLIL, PROČ MÍROVÁ JEDNÁNÍ MEZI RUSKEM A UKRAJINOU NEJSOU MOŽNÁ

PŘIPOMÍNÁME: PUTIN JE ERDOĞANOVI VDĚČNÝ ZA JEDNÁNÍ O OBILÍ: UKRAJINA ALE TVRDÍ, ŽE OBILÍ RUSKO OD ZEMĚDĚLCŮ SEBRALO

Share