Co vláda plánuje: Petr Fiala promluvil o cenách potravin a důchodové reformě

Vláda ve středu projednala několik důležitých témat. Ministři mluvili o pomalejším růstu důchodů, vysokých cenách potravin a také o změnách, které se týkají České pošty. Informuje o tom TN.cz.

Česká pošta podle ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) nezkrachuje. Ujistil, že se státní firma stane moderní institucí 21. století. Nicméně, vláda plánuje určitá transformační opatření. Chce třeba uzavřít 300 poboček do roku 2025, což sníží počet na 2900.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Vláda nebude rozhodovat, které pobočky budou transformovány, to navrhne Český telekomunikační úřad a kabinet to schválí. To je jen začátek transformace, která pomůže zachránit Českou poštu. Cílem je využít síť poboček, aby bylo možné nabízet nové služby, včetně digitálních služeb i pro občany na venkově.

Předseda vlády Petr Fiala (ODS) na brífinku uvedl, že ministři jednali o vysokých cenách potravin a řekl, co má kabinet v plánu. Vzhledem k tomu, že ceny energií a pohonných hmot klesají, očekává se, že i ceny potravin se sníží.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Vláda ale nechce nic nechat náhodě a soustředí se na kontrolu celého řetězce. Cílem je, aby společnosti nemohly situaci zneužívat, aby se potraviny zlevnily a ceny se vrátily na normální úroveň.

Premiér promluvil i o důležitosti důchodové reformy a zdůraznil, že to není jednoduchý krok. V úterý se zástupci vládní koalice sešli a diskutovali na toto téma 5 hodin.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Petr Fiala řekl, že jednání bylo velmi úspěšné a koalice významně pokročila kupředu. Nicméně stále jsou otevřené otázky, na které si vládní strany vyžádaly další analýzy, aby si ověřily, že reforma bude fungovat v budoucnu bez problémů.

PSALI JSME: SLAVNÝ PÁR OBNOVIL MANŽELSKÝ SLIB: MANŽELKA BRUCE WILLISE ZVEŘEJNILA DOJEMNÉ VIDEO

PŘIPOMÍNÁME: „BLÁZNA ZE MĚ NEUDĚLEJTE“: PO INCIDENTU SE STRÁŽNÍKEM JAKUB ŽELEZNÝ ŘEKL, ŽE ODEJDE NA NEMOCENSKOU

Share