Helena Vondráčková vyhrála soud o penzi: Martin Michal prozradil, na co zpěvačka nyní čeká

Helena Vondráčková se před časem kvůli výši své penze obrátila na soud. čekala dva roky a soud její stížnost uznal a dal jí za pravdu. Státní správa tak bude muset zpěvačce vypočítat nový důchod.

Helena Vondráčková / Zdroj: youtube.com

Legenda české pop music zažádala o důchod v roce 2011. Když ale zjistila, že bude pobírat 8 tisíc Kč měsíčně, myslela si, že jde o nějaký hloupý vtip. Po dvou odvoláních jí penzi zvedli na 13 tisíc Kč.

Požádala proto o pomoc právníky. Helena Vondráčková čekala dva roky a před pár týdny jí právník oznámil radostnou zprávu, že soudní spor se státem vyhrála.

Helena Vondráčková / Zdroj: tv.blesk.cz

Výměr jejího důchod bude vyměřen správným způsobem. Zpěvačka prohlásila, že bojovala, protože jí šlo o princip, ne o peníze. Nyní čeká, až jí řeknou, jak vysokou bude pobírat penzi.

„Rozhodnutí soudu nabylo právní moci a teď čekáme, až znovu Helče vyměří starobní důchod. Kdy to bude, tak to bude velké překvapení,“ řekl pro Život v Česku její manžel Martin Michal.

Helena Vondráčková / Zdroj: youtube.com

Připomněl, že předseda vlády Petr Fiala se nedávno omluvil lidem, kteří dlouho čekají na penzi. Nebyl by překvapen, kdyby nový výměr jeho ženě přišel až v příštím roce. V tomto případě by to ale považoval za ostudu státu.

PSALI JSME: PATRICIE PAGÁČOVÁ SE POCHLUBILA KRÁSNOU POSTAVOU: UKÁZALA, JAK VYPADÁ V PLAVKÁCH A SÍŤOVANÝCH KALHOTÁCH

PŘIPOMÍNÁME: ELEGANTNÍ PREZIDENTSKÝ PÁR: PETR PAVEL A EVA PAVLOVÁ SI NÁVŠTĚVU VÍDNĚ UŽILI, VYPADALI ÚŽASNĚ

Share