Jak slavní čeští senioři zvládají ceny energií: co na zastropování cen řekli Krampol, Bubílková a Hrušková

Kvůli ekonomické a energetické krizi se spousta lidí dostala do problémů. Některé české hvězdy, stejně jako další občané, na tom nejsou tak dobře jako celebrity ze západních zemí. Píše o tom server eXtra.cz.

Čeští slavní senioři vyprávěli, jak zvládají ceny energií. Herec Jiří Krampol například doufá, že mu zastropování cen pomůže.

Jiří Krampol / Zdroj: youtube.com

Nyní doma nespotřebovává mnoho elektřiny, protože pouze večer si zapne televizi a jen někdy může přitápět topným tělesem. Má také doma ústřední topení, ale topná sezóna ještě nezačala.

Herečka Eva Hrušková zatím nemůže říct, zda jí zastropování cen pomůže, protože není expertkou na energetiku. Uvedla ale, že jí vzrostly zálohy a musela by zaplatit třikrát tolik, i když jí v poslední době vraceli asi 20 tisíc Kč, tak nechápe, jak to bude dál.

Eva Hrušková a Jan Přeučil / Zdroj: youtube.com

Dodala, že se svým manželem Janem Přeučilem si už vymysleli úsporný program. Už začali šetřit a připravují se na to, že v zimě bude v jejich domě o něco chladněji než v minulých letech.

Herečka Uršula Kluková je přesvědčená, že jí zastropování cen pomůže. Některé ceny má zafixované, ale i tak už platí o něco více.

Uršula Kluková / Zdroj: youtube.com

Moderátorka a komička Zuzana Bubílková neví, zda jí pomohou opatření, která vláda přijala. Podle ní tato opatření nejsou východiskem, navíc to ministři schválili pozdě. Zastropování cen považuje za dotaci.

Zuzana Bubílková / Zdroj: youtube.com

„Proti loňsku mi zdražili plyn. Je teď asi 400x dražší,“ řekla pro eXtra.cz Bubílková. Plyn potřebuje jen k vaření jídla, navíc nevaří často, takže si nemyslí, že by pro ni toto zdražení bylo něco katastrofálního.

Uvědomuje si, že bude platit víc, takže není překvapená. „TOP 09 se přejmenuje na NETOP 22,“ zavtipkovala moderátorka.

Marta Kubišová / Zdroj: youtube.com

Zpěvačka Marta Kubišová byla dříve klientkou firmy Bohemia Energy, která zkrachovala. Naštěstí jí poté pomohli sousedé, uzavřela smlouvu s jinou firmou. Nyní platí víc, ale zdražení pro ni nebylo dramatické. Její dcera Kateřina také uvedla, že její matce se podařilo zafixovat ceny na 2 roky.

Ladislav Županič / Zdroj: youtube.com

Herec Ladislav Županič řekl, že jeho situace se zatím příliš nezměnila. Předpokládá, že je to možné asi díky tomu, že celou dobu platil pouze jedné firmě a je jejím stálým zákazníkem. Neví proto, jak se jeho situace díky zastropování cen změní.

Psali jsme:Je to dva roky, co Michaele Kuklové diagnostikovali rakovinu. Jak se herečka cítí: „Vím, že mě lidi berou jako půvabnou ženu“

PSALI JSME: VRÁTILI SE Z LESA S PLNÝMI KOŠÍKY HUB: VENDULA PIZINGEROVÁ UKÁZALA ROZTOMILÉ FOTKY MANŽELA SE SYNEM

PŘIPOMÍNÁME: KORDULA STROPNICKÁ JE ZADANÁ: JAK JEJÍ VZTAH PROPÁLILA AGÁTA HANYCHOVÁ

Share