Koala Elsa a vombat Hope z Australského parku plazů jsou nerozluční: spojila je izolace

„Park plazů“ v Austrálii v dubnu a květnu byl uzavřen kvůli epidemii koronaviru. Kvůli těmto omezením žijící v ZOO vombat jménem Hope (v překladu „naděje“) a koala Elsa byly umístěny do jedné voliéry. Během této doby se jim podařilo navázat přátelství, a zaměstnanci zoo jim dali roztomilou přezdívku „izo-kamarádi“.

Rychle našli společnou řeč

Jakmile se Elsa a Hope poprvé setkali, začali se jeden o druhého zajímat. A nyní pečovatelé v Parku plazů v Somersby v Novém Jižním Walesu nechávají tyto okouzlující přátele společně trávit čas.

Zdroj: fatelines.net

Dříve žili v různých voliérách, ale pak během karantény je přemístili do jedné společné. Spíše byl vombat umístěn do voliéry s koalou. „Tyto druhy zvířat jsou si blízcí příbuzní, takže není divu, že dokázali rychle najít společnou řeč,“ řekla Liz Gabriel, ředitelka australského parku plazů, v rozhovoru s mluvčí vydání Insider.

Eskymácký pozdrav nosem

Elsa a Hope se natolik si navzájem zalíbili, že začali intenzivně komunikovat. Pečovatelé sledují, jak se tento pár navzájem každý den pozdraví polibkem do nosu, podle zvyklostí Eskymáků. Pečovatelé dávají pozor na to, aby se Elsa a Hope viděly každý den.

Liz Gabriel uvedla, že oba tito zvířátka se dostali do zoo v raném věku a začátek jejich existence nebyl vůbec snadný. Aby z nich vyrostly šťastná a zdravá zvířata, vyžadovalo to hodně práce.

Zdroj: fatelines.net

Elsa si získala srdce Australanů již v říjnu, kdy park vydal video o novorozené koale, ve kterém se ukazuje, že vyžaduje nepřetržitou péči. Elsina matka měla mastitidu – infekci prsní tkáně – a nemohla ji krmit.

Proto kurátorka parku Haley Shutová vzala vačnatého medvídka domů krmila ho směsi z lahvičky během několika měsíců, něž byla dostatečně velká na to, aby jedla listy eukalyptu. Haley poznamenala, že malé koaly potřebují péči a pozornost 24 hodin denně, proto po dlouhou dobu neměla normální spánek.

Všichni si je oblíbili

Nyní se Elsa cítí lépe než kdykoliv před tím a věnuje velkou pozornost své nové kamarádce. Nedávno byly na facebookové stránce parku zveřejněny nádherné záběry párů, které se k sobě tulily nosy. Za krátkou dobu toto video získalo více než 235 tisíc shlédnutí a lidé se nepřestávají dojímat z této zábavné a milé podívané. Shutová řekla, že má také radost z toho, že se Elsa a Hope staly nejlepšími kamarádkami.

Zdroj: fatelines.net

Elsa má nyní něco přes rok a byl to úžasný zážitek, když Haley viděla, že svět si za miloval malou koalu stejně jako ona sama. Pro zaměstnance parku byla Hope také oblíbená, říkali jí malý paprsek slunce. Když byla tato úžasná zvířata umístěny do společné voliéry, pečovatelé prostě cítili, že to bude pro ně zajímavé seznámení. Vzniklo tak zvláštní přátelství, které se nadále rozvíjí a dělá radost ostatním.

Poslové australské divoké přírody

Nyní může veřejnost vidět Elsu a Hope v australském parku plazů, který tento měsíc znovu otevřel své dveře po karanténě v dubnu a květnu. Shutová řekla, že doufala, že vztah mezi Elsou a Hope pomůže upozornit na skutečnost, že Austrálie měla „nejhorší ukazatel vyhynutí savců na planetě“.

Zdroj: fatelines.net

„Elsa a Hope jsou poslové australské divoké přírody, která potřebuje pomoc,“ řekla kurátorka zoo. – Naše kultovní zvíře koala bohužel zažívá výrazné snížení svého počtu, částečně kvůli tragickým lesním požárům, které jsme měli na začátku tohoto roku. Jsou na cestě k vyhynutí do roku 2050. “

Zaměstnanci parku vyzývají australské obyvatele, aby pomohli koalům převodem finančních prostředků do příslušných organizací nebo výsadbou stromu, pokud žijí v oblasti, kde žijí tyto vačnatci.

Dojímá vás přátelství těchto dvou zvířat?

Share