Matka roku: po dobu 40 let žena předstírala, že je muž, aby zachranila svou dceru

43letá rezidentka Luxoru Sisa Abu Daooh předstírala, že je muž, aby nepřišla o práci. V roce 2015 jí egyptský úřad předal cenu za „dokonalé mateřství“ a prezident ji nazval „svou sestrou Sisou“ a slíbil, že bude bojovat o to, aby se už nikdo jiný ve státu se už neocitnul v takové situaci.

Zdroj: islamnews.ru

Sise je nyní 69 let: je to obyčejná žena, která nikdy nechodila do školy
Říká, že ona byla učená jenom vaření. Ve svých 16 letech se Sisa vdala a v šestém měsíci těhotenství ovdovělá. Podruhé se již nevdala, protože to považovala za zradu své dcery,i přesto že byla znovu požádána o ruku. Sisa se byla nucena obléct do pánského oblečení, aby uživila sebe a svou dceru, protože pro ženu si najít práci v Egyptě je velmi těžkým úkolem. Sisa pracovala na stavbě, na sklizni, míchala beton, táhala cihly…

Zdroj: crosscommunication.co

Sama své převlečení vysvětluje takto:
„Abych se ochránila, rozhodla jsem se převléct do pánského oblečení a pracovat v sousedních městech, kde mě nikdo neznal.“

Zdroj: editiadedimineata.ro

Sisa Abu Daooh stále nosí dlouhé pánské oblečení a turban. Od roku 1981 čistí boty v Luxoru a nadále se stará o svou rodinu. Její průměrný výdělek je menší než 1 $ za den.

Na otázku, zda někoho milovala po svém manželovi, Sisa odpověděla, že miluje svou dceru a Proroka.

„Každý den se probouzí v 6 hodin ráno a chodí na nádraží, kde čistí boty. Kvůli její věku, nástroje které potřebuje, jí nosím já“ říká její dcera Hoda.

Zdroj: crosscommunication.co

Když se Sisa odmítla manželství, musela nechat dceru své matce. Huda pověsila studium na hřebík, a stejně jako její matka se v 16 letech vdala za svého bratrance. Má pět dětí, z nichž žádné nechodí do školy. Manžel je vážně nemocný, takže Sisa musí živit celou svou rodinu.

„Raději jsem táhala na sobě cihly a míchala beton než žebračila na ulicích“ říká Sisa.

Zdroj: crosscommunication.co

Obyvatelé vesnice, kde žije Sisa, prozradili novinářům, že mnozí z nich věděli nebo aspoň předpokládali, že je ženou, ale pro ostatní to bylo velkým překvapením.

Když se všichni dozvěděli, že Sisa je ženou, život v Luxoru se pro ní stal nesnesitelným a byla nucena odjet na 2 roky. Nehledě na všechny útrapy Sisa říká, že nikdy nebrečí – i přesto že život má těžký, je to každopadně lepší než druhé manželství, zvláště protože Alláh jí dal zdraví a životní cíl. Dokonce měla sílu postavit dům vlastníma rukama.

Zdroj: pikabu.ru

Také odvažná žena dvakrát konala pouť. Pokud se ji někdy stává že má „peníze navíc“ – kupuje maso a rozdává ho chudým lidem. Ze zvyku stále nosí pánské oblečení, i když „konspirace“ již není nutná.

Když se situace začala šířit v tisku, novináři jí pomohli získat licenci a otevřít svůj stánek v Luxoru.

Zdroj: crosscommunication.co

Share