Královna Alžběta II. a princ Philip: Láska, která trvala až 73 let

První setkání a seznámení Alžběty a prince Philipa se uskutečnilo v roce 1934. V té době bylo princezně pouhých osm let a jejímu budoucímu manželovi 13. Seznámili se na svatbě řecké princezny Mariny ve Westminsterském opatství.

Pár se setkal podruhé na korunovaci otce Alžběty tři roky po jejich prvním setkání. O dva roky později si třináctiletá princezna najednou uvědomila, že před ní stojí velmi pohledný osmnáctiletý princ.

Královna Alžběta a princ Philip/Zdroj: youtube.com

Jednoho dne královna Alžběta dorazila na královskou námořní školu v Dartmouthu spolu se svými příbuznými. Mladý princ, který zde nedávno sloužil, byl rád ukázat královské rodině svou vysokou školu.

Alžběta se zamilovala do Philipa, ale na začátku její rodiče chtěli najit důstojnějšího partnera pro svou dceru. Když Philip odešel do války, dlouho si psali s Alžbětou. Mladá princezna byla velmi tvrdohlavá a věřila, že Philip je muž jejího života a jiného nepotřebuje.

Královna Alžběta a princ Philip/Zdroj: youtube.com

Po návratu Philipa do Anglie z války si rodiče princezny Alžběty uvědomili, že dohadovat se s dcerou je zbytečné. Není známo, jak přesně Philip požádal o ruku a srdce: někteří se domnívají, že to napsal v dopise, jiní, že Alžběta sama požádala Prince o ruku a srdce.

Svatba proběhla v roce 1947 ve Westminsterském opatství. V předvečer svatby s princeznou Philip získal titul vévoda z Edinburghu. Před svatbou se princ Philip vzdal titulů prince Řeckého a Dánského a přijal britské občanství.

Královna Alžběta a princ Philip/Zdroj: youtube.com

Královna porodila čtyř děti. Spolu žili až 73 let, a denně se vzájemně podporovali a ukazovali dobrý příklad rodinného života svým vnoučatům a pravnukům. Královna Alžběta II říkala, že se Philip jí pomohl stát dobrou královnou Británie.

Královna Alžběta a princ Philip/Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: „RUSKO DEPORTOVALO 2 MILIONY UKRAJINCŮ“: ZELENSKYJ VAROVAL EVROPU, ŽE PUTIN MÁ V PLÁNU JÍT DÁL

PŘIPOMÍNÁME: KOLIK OBČANŮ CHCE, ABY SE UKRAJINA STALA ČLENEM EU: ZDA ČEŠI PODPORUJÍ VSTUP UKRAJINY DO NATO

Share