Teploty mohou klesnout až k -12 stupňům: Meteorologové prozradili, jaké počasí čeká Česko v následujících dnech

Konec tohoto týdne bude v Česku chladný. Meteorologové očekávají, že by v následujících dnech mohly teploty klesnout až k -12 stupňům Celsia. Bude také sněžit. Je pravděpodobné, že letošní Vánoce mohou být bílé. Píše o tom server TN.cz.

Počasí / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

V Česku se ochladí kvůli studenému vzduchu od severu a severozápadu. O víkendu se očekává sněžení a teploty by mohly klesnout. Český hydrometeorologický ústav a norská služba Yr se shodují na předpovědi počasí.

Ve čtvrtek bude převážně oblačno, na horách a místy na východě země bude sněžit. V nížinách se očekává také déšť se sněhem.

Počasí / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Teploty se v noci mohou pohybovat mezi 0 až -4 stupni, místy může být i -6 stupňů. Přes den teploty vystoupají ke 3 stupňům. Vítr bude mírný.

V pátek bude počasí stejné, jen se místy očekávají i mlhy. Noční teploty mohou klesnout až k -4 stupňům, denní teploty budou -1 až 3 stupně. Ráno se očekává mírný východní vítr, večer ale bude proudit studený vzduch od severu.

Počasí / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

V sobotu bude zataženo, občas bude sněžit, možná bude pršet. Ojediněle mlhy. Teploty se v noci budou pohybovat mezi 0 až -4 stupni. Teploty přes den budou -2 až 2 stupně, v jižní a východní části země mohou vystoupat až ke 4 stupňům. Vítr bude stejně mírný.

Počasí se ale změní v neděli, ochladí se. V noci bude -1 až -5 stupňů Celsia, přes den teploty nepřesáhnou 1 stupeň Celsia. Navíc bude sněžit, pokrývka může být 2 až 15 centimetrů sněhu.

Počasí / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Začátkem příštího týdne bude zataženo a očekává se sněžení. Noční teploty budou zpočátku -2 až -7 stupňů, pak ale mohou klesnout až k -12 stupňům. Denní teploty se budou pohybovat mezi -5 až 0 stupni.

PSALI JSME: MILAN DROBNÝ PROMLUVIL O UKRAJINSKÝCH UPRCHLÍCÍCH: JEHO VÝROKY VYVOLALY BOUŘLIVÉ REAKCE

PŘIPOMÍNÁME: MUSIL SE PŘESTĚHOVAL NA VESNICI: CHCE SI SPLNIT VELKÝ SEN

Share