Petr Fiala zkritizoval opozici a řekl, co očekává od voleb: „Možná to občané budou chápat jako referendum o jiné vládě“

Premiér Petr Fiala reagoval s úsměvem na výroky opozice o tom, že komunální a senátní volby budou referendem o vládě. Politik podotkl, že to může být referendům o vládě minulé, která byla populistická a podporovali ji extremisté. Je také přesvědčen, že kabinet Andreje Babiše dovedl Česko do velkých problémů. Píše o tom web idnes.cz.

Fiala říká, že vláda původně o zastropování cen energií nemluvila, protože ceny nebyly tak vysoké. Rapidně se zvýšily až v srpnu, kdypřestal fungovat trh. Vláda se proto tozhodla okamžitě jednat, aby lidem v těžké chvíli pomohla.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Polde premiéra zastropování cen na elektřinu a plyn bude lidi motivovat šetřit. Omezení bude platit pro malé a střední podniky, kde zastropování ceny bude platit jen na 80 % spotřeby.

Fiala také podotkl, že se Česko nemůže izolovat a odejít s trhu elektřiny, protože potřebuje nakupovat plyn a jiné suroviny.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Předseda vlády ale dodal, že se vláda bude zabývat restrukturalizací ČEZ, protože energetický trh je velmi důležitý a stát chce mít větší kontrolu v tomto sektoru.

Dotkl se Fiala i tématu Ukrajiny. Je přesvědčen, že Ukrajina může ve válce zvítězit s podporou západních demokracií, i když válka může trvat ještě dlouho.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Fialovi prý nevadí, že opozice vnucuje voličům, že komunální a senátní volby budou referendem o vládě. „Možná to občané budou chápat jako referendum o jiné vládě. O populistické vládě Andreje Babiše,“ prohlásil premiér.

Markéta Pekarová Adamová, Petr Fiala, Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Premiér chce, aby ve volbách do Senátu byla obhájena většina a dále mu předsedal Miloš Vystrčil. Stejně tak plánuje posílit své pozice v komunálních volbách.

PSALI JSME: JAN LIPAVSKÝ PŘI SVÉM PROJEVU V OSN KRITIZOVAL RUSKO: O JAKÝCH DŮLEŽITÝCH TÉMATECH PROMLUVIL ŠÉF ČESKÉ DIPLOMACIE

PŘIPOMÍNÁME: VERONIKA ŽILKOVÁ SE UKÁZALA SE SVÝM NOVÝM PŘÍTELEM: JAK TO PÁRU SLUŠELO

Share