„Musel bych žít o chlebu a vodě“: Josef Zíma prozradil, jak vysoký důchod pobírá

Josef Zíma minulý měsíc oslavil 91. narozeniny, ale stále vystupuje, protože se chce setkávat s fanoušky. Herec, zpěvák a moderátor má určité zdravotní problémy, ale teď ho víc trápí ekonomická situace. V rozhovoru pro ŽivotvČesku.cz prozradil, jak vysoký důchod pobírá.

Josef Zíma / Zdroj: youtube.com

Nekorunovaný král české dechovky má problémy s chůzí. Nestěžuje si však na svůj zdravotní stav, ale na ekonomickou situaci v Česku.

To ovlivňuje i počet jeho vystoupení, letos má naplánovaných méně koncertů než v minulých letech. „Pořadatelé nepořádají,“ řekl pro Život v Česku Josef Zíma.

Josef Zíma / Zdroj: youtube.com

Vysvětlil, že jeho hudbu poslouchají lidé starší a střední generace. Dnes ale domovy pro seniory nemají peníze na kulturní akce. Chápe, že senioři dnes utrácejí peníze jen za nejnutnější věci, jako je jídlo nebo nájem.

Letos má za sebou jen čtyři koncerty, ale nestěžuje si, protože si myslí, že na podzim bude zase zpívat před fanoušky. Peníze pro něj nejsou to nejdůležitější, chce vystupovat, protože potřebuje publikum, chybí mu kontakt s publikem.

Josef Zíma / Zdroj: youtube.com

Na otázku, zda by dokázal vyžít jen ze své penze, odpověděl, že ano, ale bylo by to těžké. Bydlí ve svém domě, takže musí utrácet víc peněz, než kdyby bydlel v nějakém bytě. Spolu s ním tam žije i jeho rodina.

„Musel bych žít o chlebu a vodě, a to by se mi nechtělo,“ odpověděl Josef Zíma pro Život v Česku s tím, že dům je náročný na energie a údržbu.

Josef Zíma / Zdroj: youtube.com

Většinu důchodu utrácí za zálohy na energie a další výdaje související s jeho domem. „Můj důchod je něco hodně málo přes 20 tisíc Kč. Nerouhám se a nehodnotím, zda je to moc, čí málo. Co mi opravdu chybí, tak to je publikum, to mi skutečně a moc chybí,“ prozradil Josef Zíma.

PSALI JSME: PETR KOSTKA MÁ SRDCE NA SPRÁVNÉM MÍSTĚ: CO ŘEKL O ADOPTOVANÉ DCEŘI Z UGANDY

PŘIPOMÍNÁME: JIŘÍ KRAMPOL MÁ S EXMANŽELKAMI PERFEKTNÍ VZTAHY: HEREC VYŠEL DO SPOLEČNOSTI S MARTOU

Share