„Někdy to bylo až hrubé“: herečka Jitka Smutná prozradila, co zažila kvůli své orientaci

Jitka Smutná zahájila svou hereckou kariéru v sedmdesátých letech minulého století a ztvárnila obrovské množství rolí. Hrála také na pódiu Národního divadla, kromě toho je moderátorkou. Média o ní však nejčastěji psala jako o herečce, která opustila manželství kvůli vztahu se ženou. To ovlivnilo její život. Píše o tom server TN.cz.

Jitka Smutná / Zdroj: youtube.com

Deset let po rozpadu manželství herečka prozradila, že prožila těžké životní období. Tehdy musela čelit útokům. Bylo to nepříjemné, ale nelituje, že takové zásadní rozhodnutí učinila.

Podle ní to byl nezbytný krok a už nechtěla mluvit o svém manželství. Pamatuje si, co o ní tehdy média psala a že to negativně ovlivnilo její blízké. „Někdy to bylo až hrubé,“ řekla v rozhovoru pro TV Nova Jitka Smutná.

Jitka Smutná / Zdroj: youtube.com

Tehdy cítila, že údajně přestala být herečkou a je jen lesbou. Ale uvědomila si, že to není pravda. „Já jsem ale oboje,“ dodala herečka.

Během tohoto období ji podporoval manžel a její rodina. Manželství podle ní bylo krásné a s manželem zůstali přáteli, považuje ho za skvělého chlapa.

Jitka Smutná / Zdroj: youtube.com

„Já nemohu říct, že bych odešla od svého může. Nechci používat tato slova, protože to tak není,“ vysvětlila Jitka Smutná.

Nyní je herečka šťastná, komunikuje se skvělými lidmi a má po boku skvělou ženu. Její blízcí lidé jsou pro ni nejdůležitější, je ráda, že s nimi může komunikovat, užívá si života.

Jitka Smutná / Zdroj: youtube.com

V seriálu Ulice hraje roli Marie Vránové, její postava se také setkala s jednou osudovou ženou. Seriál podle ní upozorňuje na určité problémy ve společnosti i ve vztazích. Svou roli proto považuje za velmi důležitou.

PSALI JSME: „BYLO JASNÉ, ŽE NECHCE, ABYCHOM SPOLU NAVÁZALY BLIŽŠÍ VZTAH“: DOMINIKA GOTTOVÁ PROMLUVILA O IVANĚ GOTTOVÉ A MLADŠÍCH SESTRÁCH

PŘIPOMÍNÁME: „JE TO TĚŽKÉ“: PŘÍTELKYNĚ JAROMÍRA JÁGRA POPRVÉ PROZRADILA, PROČ SE S NÍM DOMA HÁDAJÍ

Share