„Nikdo nezůstane stranou před nadcházející zimou“: prohlásil Petr Fiala. Jak chce reagovat na sociálně-ekonomické dopady

Předseda vlády Petr Fiala odcestoval do Bruselu, kde se ve středu konal sociální summit. Lídři evropských států chystají opatření, která by měla v tomto těžkém krizovém období pomoci občanům evropských zemí. Podle českého premiéra je nutné zachovat sociální smír v Evropské unii i v jednotlivých zemích. Informuje o tom server Novinky.cz.

„Nikdo nezůstane stranou před nadcházející zimou,“ prohlásil Petr Fiala. Situace v evropských zemích se podle něj výrazně zhoršila kvůli válce na Ukrajině.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Růst cen je velký problém a vlády evropských států by na to měly efektivně reagovat. Český premiér také uvedl, že velmi důležité je zachování sociálního smíru v jednotlivých zemích i v celé EU.

Vedení evropských zemí chystají opatření, která by měla v době energetické a hospodářské krize pomoci domácnostem a firmám. Tato opatření by dle Petra Fialy neměla mít negativní dopady na lidi a společnosti.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Petr Fiala, předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a šéf Evropské rady Charles Michel mluvili se zástupci unijních zaměstnavatelů a odborů o ekonomické a energetické krizi a jejích důsledcích.

Charles Michel považuje individuální řešení energetické krize za špatnou cestu a tomu by se podle něj bylo třeba vyhnout.

Charles Michel / Zdroj: youtube.com

Do Bruselu spolu s českým premiérem dorazil i český ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Šéf resortu práce také chce, aby řešení byla společná. Vysvětlil, že pokud se tak nestane, může dojít k „souboji síly národních rozpočtů“.

Ve čtvrtek a v pátek se v Bruselu uskuteční summit lídrů Evropské unie. Zástupci členských států EU budou diskutovat o zastropování cen nebo možnostech snížení dovozních cen. Dalším důležitým tématem je společný nákup plynu.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Konkrétní závěry obou summitů se očekávají v pátek.

PSALI JSME: PLATY POLITIKŮ V PŘÍŠTÍM ROCE SKOKOVĚ VZROSTOU: „NEBUDU NAVRHOVAT PRODLOUŽENÍ ZMRAZENÍ,“ ŘEKL MARIAN JUREČKA

PŘIPOMÍNÁME: „JE TO V ZÁJMU BEZPEČNOSTI EVROPY A SVĚTA“: DUDA PROHLÁSIL, ŽE JE NUTNÉ ZASTAVIT RUSKÝ IMPERIALISMUS

Share