„Budu to považovat za první úspěch mého tažení proti populismu“: Pavel promluvil o možném vzdání kandidatury na prezidenta Andreje Babiše

Andrej Babiš stále neoznámil svou kandidaturu na prezidenta České republiky a rozhodnout by se měl údajně 27. října. Exgenerál Petr Pavel by ale považoval za úspěch, kdyby se Babiš boje o Hrad vzdal pod vlivem předvolebních průzkumů. Informuje o tom web idnes.cz.

„Věřím, že se to podaří,“ uvedl kandidát na prezidenta Pavel, který očekává, že Babiš nakonec kandidovat nebude.

Pokud se to stane, Pavel to bude považovat za první „úspěch jeho tažení proti populismu“. Petr Pavel aktuálně je favoritem voleb a má největší šance na vítězství v příštím roce.

Podporu získal i koalice SPOLU, která ale také podporuje i Danuši Nerudovou a Pavla Fischera. Podporují Pavla také umělci Radek Banga, Petr Čtvrtníček nebo Zdeněk Svěrák.

Petr Pavel / Zdroj: youtube.com

Babiš zatím svou kandidaturu neoznámil a pouze se o ní spekuluje. Podle průzkumů do druhého kola by postoupili Pavel a Babiš, kde by právě generál zvítězil. Konečné rozhodnutí předseda hnutí ANO oznámí 27. října.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Prezidentské volby se budou konat 13. a 14. ledna 2023. Pokud v prvním kole nikdo nezíská nadpoloviční většinu hlasů, druhé kolo proběhne 27. a 28. ledna.

PSALI JSME: DARA ROLINS A PAVEL NEDVĚD SVŮJ VZTAH POSUNULI NA DALŠÍ ÚROVEŇ: POŘÍDILI SI POZEMEK V ITÁLII S VÝHLEDEM NA JEZERO

PŘIPOMÍNÁME: NECÍTÍ SE DOBŘE: ANDREJ BABIŠ SE POPRVÉ NAKAZIL COVIDEM A ZVEŘEJNIL FOTOGRAFII V POSTELI

Share