Petr Fiala oslavil 58. narozeniny: Pekarová Adamová mu dala svetr. Jak další politici pogratulovali premiérovi

Premiér Petr Fiala (ODS) ve čtvrtek 1. září oslavil 58. narozeniny. Tato oslava však byla neobvyklá, protože ve čtvrtek se konalo jednání o vyslovení nedůvěry vládě. Oslavenec dostal svetr od předsedkyně dolní komory Parlamentu Markéty Pekarové Adamové (TOP 09), byl to její dárek. Informuje o tom CNN Prima News.

Pekarová Adamová popřála premiérovi k narozeninám hodně zdraví a také, aby měl hodně sil, protože jako předseda vlády nyní řeší nelehké úkoly.

Markéta Pekarová Adamová / Zdroj: youtube.com

Dala mu svetr, který je dle jejích slov symbolem boje proti diktátorovi Vladimiru Putinovi. Podle ní má Petr Fiala jasný postoj a bojuje od prvního dne války na Ukrajině. Dodala, že český premiér si zaslouží lepší oslavu než jednání Sněmovny, kdy se šéf ANO Andrej Babiš prý snaží odvést pozornost od svých kauz.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Další politici také pogratulovali premiérovi a popřáli mu hodně zdraví, síly, energie, lásky a štěstí.

Martin Kupka / Zdroj: youtube.com

K narozeninám předsedovi vlády blahopřáli třeba ministr dopravy Martin Kupka (ODS) a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti). Popřáli mu, aby vyvedl Česko z krize a aby si dokázal najít aspoň nějaký čas na své blízké.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Marek Výborný popřál premiérovi, aby nemusel strávit desítky hodin ve Sněmovně kvůli hlasování o nedůvěře.

Marek Výborný / Zdroj: youtube.com

Gratulace napsala na Twitteru také poslankyně Barbora Urbanová (STAN).

https://twitter.com/BaraUrbanova/status/1565290460192587776

První místopředseda hnutí Starostové a nezávislí Lukáš Vlček také na Twitteru napsal, že ve čtvrtek měl narozeniny i jeho syn, ale poslanec přišel na mimořádnou schůzi Poslanecké sněmovny.

V pátek 2. září oslaví narozeniny bývalý premiér Andrej Babiš, bude mu 68 let. Marek Výborný uvedl, že šéf hnutí ANO nedostane pád vlády jako dárek.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: HLASOVÁNÍ O NEDŮVĚŘE VLÁDĚ: „KORYTA SI UDRŽÍ,“ ŘEKL BABIŠ. CO BY PODLE OPOZICE MĚL FIALA UDĚLAT

PŘIPOMÍNÁME: ZELENSKYJ ZNOVU VYZVAL, ABY STÁTY EU NEVYDÁVALY VÍZA RUSKÝM OBČANŮM: POKUD BUDE EVROPA HLUCHÁ, NEBUDE MÍR NA KONTINENTU

Share