Svetr jako symbol boje proti Putinovi: místopředseda TOP 09 promluvil o energetické krizi. Česko podle něj zimu zvládne

Poslanec a místopředseda TOP 09 Jan Jakob řekl, že Česko zimu z hlediska energetiky zvládne. Podle něj by ale každý občan měl také učinit určité kroky, které by pomohly všem v době krizové situace. Kabinet připravuje informační kampaň, díky které se lidé dozvědí, jak všichni společně můžeme vyřešit topnou sezonu. Promluvil o tom v pořadu K věci na CNN Prima News.

Markéta Pekarová Adamová / Zdroj: youtube.com

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová nedávno prohlásila, že na podzim a v zimě by si lidé mohli vzít další svetr. Řekla, že si uvědomují, že pro některé Čechy to může být nepříjemné, ale vnímá to jako možnost, jak by každý mohl trochu pomoci všem.

Místopředseda TOP 09 s jejím vyjádřením souhlasí. Prohlásil, že každý by si měl uvědomit, že se této krizi nikdo nevyhne. Chtěl ubezpečit, že Česko zimu zvládne. Podle něj by ale každý měl udělat něco, co by pomohlo všem ostatním. Lidé by mohli například snížit teplotu ve svých bytech a domech.

Jan Jakob / Zdroj: youtube.com

„Pokud se má svetr stát symbolem proti Putinovi, válce, kterou vede na Ukrajině, ale i proti energetické válce vůči nám, tak mi to jako symbol nevadí,“ řekl Jan Jakob.

Ruského prezidenta Vladimira Putina označil za teroristu, který nyní vydírá Českou republiku.

Vladimir Putin / Zdroj: youtube.com

Ministři chystají opatření, ale také připravují informační kampaň. Nejnáročnějším obdobím během topné sezóny bude zima. Lidé se díky informační kampani dozvědí, jak společně překonat energetickou krizi.

Kabinet se podle něj připravuje na zimu, například má téměř plné zásobníky plynu. Kromě toho se vláda dohodla na tranzitu zkapalněného plynu.

Jan Jakob / Zdroj: youtube.com

Zhruba za týden už budou lidé znát konkrétní parametry úsporného tarifu. Jan Jakob ale dodal, že tato pomoc nepokryje všechny zvýšené výdaje domácností. Pokud však to některým lidem nebude stačit, doporučuje jim požádat například o příspěvek na bydlení nebo o jinou pomoc od státu.

PSALI JSME: „TOTO TVRZENÍ JE NEPRAVDIVÉ“: TOMIO OKAMURA SE OMLUVIL EUROPOSLANCŮM. JAK ZDECHOVSKÝ REAGOVAL NA OMLUVU

PŘIPOMÍNÁME: ŠÉF SPOLEČNOSTI PFIZER SE NAKAZIL KORONAVIREM: PODSTOUPIL UŽ ČTYŘI OČKOVÁNÍ

Share