„Toto tvrzení je nepravdivé“: Tomio Okamura se omluvil europoslancům. Jak Zdechovský reagoval na omluvu

Šéf hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura se omluvil poslanci Evropského parlamentu Tomáši Zdechovskému (KDU-ČSL) a bývalému europoslanci Pavlu Svobodovi (KDU-ČSL). Měl se omluvit za svůj výrok, že europoslanci hlasovali pro zavedení sankcí proti Česku za nepřijímání migrantů. Informuje o tom server iDnes.cz.

Pražský městský soud zamítl odvolání šéfa SPD a rozhodl, že se za svůj výrok musí omluvit. Omluva byla zveřejněna na Facebooku. Tomio Okamura řekl, že jeho tvrzení bylo nepravdivé.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

Dodal, že poslanci Evropského parlamentu nikdy nepodporovali zavedení sankcí proti České republice za nepřijímání migrantů.

Lidé napsali spoustu komentářů, chválili šéfa SPD, že se omluvil. Někteří například uvedli, že poprvé vidí, že se politik veřejně omluvil, a tak ho respektují. Uživatelé sociální sítě také psali, že budou volit SPD.

Soud rozhodl v dubnu, tvrzení bylo nepravdivé a poškodilo europoslance. Soud mu ale také vyhověl, že se nemusel omlouvat v Poslanecké sněmovně, v pořadu na TV Barrandov a omluva neměla být zveřejněna ve stranickém tisku.

Tomáš Zdechovský a Pavel Svoboda podali žalobu na konci roku 2018, europoslanci si mysleli, že šéf SPD lhal záměrně. Také řekli, že kvůli jeho nepravdivým výrokům dostali stovky výhrůžek smrtí.

Tomáš Zdechovský / Zdroj: youtube.com

Tomáš Zdechovský reagoval na omluvu Tomia Okamury na svém Twitteru. Předsedu hnutí SPD označil za lháře.

PSALI JSME: „VŠECHNY VÝDAJE DĚLÁME NA DLUH“: JUREČKA ŘEKL, ŽE VLÁDA SE SNAŽÍ LIDEM POMÁHAT A MLADÍ LIDÉ SI MOHOU VYDĚLAT NA BRIGÁDĚ

PŘIPOMÍNÁME: „CHTĚL BYCH, ABYCHOM MĚLI JEDEN ANTIGENNÍ TEST ZDARMA“: MINISTR VÁLEK ŘEKL, JAK DLOUHO SE BUDEME MUSET PŘEOČKOVÁVAT

Share