Tchyně nám radovala svoji chatu, když jsem uklidila pozemek, začala se se mnou hádat

Každý máme vlastní představu o pořádku a kráse. Vztahy s blízkými lidmi se často kvůli odlišným názorům zhoršují. Stalo se to i ženě jménem Natálie. Měla s manželovou matkou dobrý vztah, ale nyní tchyně nikoho nechce vidět: jak snachu, tak i syna a vnuky.

Milována chata

„Moji tchánovci mají chatu, kterou strašně miluji“. Manželova maminka tam každoročně pěstuje spoustu zeleniny a ovoce, stará se o záhonky a tráví tam veškerý svůj volný čas od časného jara do pozdního podzimu. Každý rok máme čerstvou konzervaci, jenž máme přeplněný sklep.

Hodně krát jsme tam jezdili spolu s rodinou, abychom pomohli rodičům s pracemi na zahradě. V poslední době tam tchanovci bydleli téměř pořád. Dům je docela slušný, takže zvládlo by se tam bydlet i v mrazivé zimě.

Zdroj: fatelines.net

Dárek s háčkem

Tchyně je již stará a poslední rok začala být často nemocná. Na chatu přestala jezdívat, protože je to daleko a jsou to další starosti. Nemá již tolik sil, aby se mohla o tu chatu starat. Proto se tchanovci rozhodli, že nám darují tuto chatu s pozemkem. S potěšením a radosti jsme tento dárek přijali. Pak ale vyšlo najevo, že dárek měl háček.

Ideální osud

Moji příbuzní pomohli postavit hodně různých technických místností. Manžel a já jsme některé z nich zbořili, okrášlili jsme pozemek (zasadili trávník a květiny), provedli jsme ideální opravu domu. Nyní máme terasu na grilování pro hosty, dětem jsme udělali bazén. Děti byly nadšené z tohoto oddychu, my s manželem jsme se také radovali.

Návštěva tchyni

Zdroj: fatelines.net

Začátkem podzimu k nám na návštěvu přijela tchyně. Účel její návštěvy byl následovný: “Přijela jsem sklízet úrodu”. Hned bych chtěla upozornit na to, že po mě celou dobu se tchyně nezajímala o to, jestli máme záhonky a jestli jsme něco zasadili. Kvůli zdraví nemohla pracovat a prostě měla radost, že je nám tam dobře. Jakmile vkročila na pozemek, hned začala hysterie. Křičela tak, že přišli sousedi. Žena brečela před svými záhonky (spíš před místem, kde kdysi byly). Pak následovala velká hádka a poté odjela.

Dárek byl dočasný?

Nedávno se manžel zastavil u tchyni pro okurky pro děti. Matka mu dala zavařovací sklenici, uvnitř které byly suché květiny a řekla: “Co jste si vypěstovali, to jezte“. Od té doby nám již nevolá, nepotkává se s dětmi. Přes manžela vzkázala, že letos má v plánu se vrátit na chatu a zasadit tam záhonky. Děti jsou smutné, protože již nebude bazén a odpočinek. Investovali jsme s manželem spousty peněz na opravy domu a pozemku! Jak se s tím vypořádat a co dělat dál?

Smutné závěry

Nechápu, proč nám tu chatu darovala. Byla to jen její dočasná slabin, protože v souvislosti s nemocí už nechtěla pracovat na zahrádce? Proč nám neřekla, že chata je určena k dočasnému použití a že nesmíme tam nic přestavovat? Byla jsem obviněna z toho, že jsem špatná hospodyně a nestarám se o svoji rodinu. A může být toto nedorozumění adekvátním důvodem pro to, aby přerušit komunikaci s vlastním synem a nezajímat se o vnuky? Co to bylo: stáří nebo banální chamtivost?“.

Která z těchto žen má podle vás pravdu?

Share