“Úžasná totožnost”: Jedna mateřská škola má najednou devět pár blíženců

V minulosti, narození blíženců nebylo takovým častým, jako dnes. Procent narození blíženců na svět se každý rok zvyšuje. Tisíce úžasných blíženců se narodily za minuly rok v celém světě, ale v jedněm městě takový počet blíženců, je proste fantastika.

Unikátní případ

.

Říkáme o městě Stokport, které se nachází v Velkém Mančesteru v Británii. Bydlí tam přibližně 100 tisíc lidi. Představte si, že v místní mateřské škole, v jedné skupině se nachází devět pár blíženců. Je to unikátní příběh, který se stal jenom jednou za celou historii našeho světa.

Vychovatelky si často vzpomínají, že dřív rekordem byl 4 páry blíženců v jedné skupině. A tady jich devět, takového si nikdo nemohl ani představit.

.

Překvapeni

31 léta vychovatelka Steff Doksi je také maminkou blíženců. Žena říká, že kdy narodila svých úžasných děti, byla překvapena od takového dárku od osudu. V té době Steff si myslela, že její příběh není unikátní, ale je dostatečně občasný.

.

Kdy začali nabírat děti do skupiny, vychovatelka byla překvapena první párem blíženců. Steff si myslela, že její děti budou jedinými blíženci. Ale dál bylo víc. “Přicházeli a přicházeli. Nemohla jsem v to uvěřit”, – řekla Steff.

Žádné problémy

Spolu s jinými vychovatelkami, mluvili o zvláštním příběhu. V mateřské škole se objevily pět pár blíženců. Ale potom přišli ještě tedy páry, a vychovatelky začaly panikařit ale měli s toho radost.

.

“Jsme se s kolegyni setkali, protože chtěli projednat tuto situaci. Báli jsme se toho, že nezvládneme jich lišit jeden od druhého. Je to velmi těžko pro vychovatelku”, – sdílela Steff. Určitě, měli dostatečně neobyčejnou situaci, a v nějaké době, vychovatelky si mysleli, že vidí dvojité.

.

Ale, jak zjistily, nebylo všechno takovým těžkým, jak si myslely na začátku. Někdo s děti nevypadaly jako své bratři a sestry. S blíženci neměli problémy, protože nejsou identické.

.

Steff se přiznává, že teď má ráda takovou skupinu. Je to nová a unikátní zkušenost a dvakrát více pozitivních emocí. Na začátku bylo těžko zapamatovat jména každého, ale s časem se ten problém vyřešili. Už několik měsíců děti navštěvuji mateřskou školu, kvůli tomu děti a dospělé, zvládnu zvyknout jeden k druhému.

.

Žádaní vychovatelek

Vychovatelky požádaly o to, aby rodiče neoblékali svých děti ve stejné oblečení, prostě pro komfort vychovatelek. Někdy děti přichází ve stejném oblečení. “Nemám to ráda”, – komentuje Steff.

.

Z jedné strany, nikdo nemůže ukazovat rodičům, jak musejí vypadat jich děti, je to jich soukromí. Ale s jiné strany, jestli vyplní zadost vychovatelek, mohou zjednodušit jim práci.

.

Share