Václav Postránecký opustil tento svět před čtyřmi lety: proč jeho rodina zničila jeho úctyhodnou sbírku

Václav Postránecký a jeho manželka Helena spolu žili 54 let. V květnu 2019 herec, režisér a divadelní pedagog zemřel, prohrál boj s onkologickým onemocněním. Vdova po jeho smrti v jejich domě téměř nic nezměnila, většina jeho věcí zůstala na stejných místech.

Václav Postránecký / Zdroj: youtube.com

„Vše je na svém místě, jen to víno jsme mu vylili,“ řekla pro Aha! bývalá baletka Helena Postránecká. Slavný herec si před lety v Mikulově pronajal vinný box, kde se lidé starali o jeho archivní vína. Jeho sbírka byla úctyhodná.

Rodina se ale o jeho vína nestarala, nechodili tam, tak to zrušili. Jeho příbuzní některá vína vypili, ale zkažená vína vylili. Podle vdovy by je za to asi Václav Postránecký zabil.

Václav Postránecký s manželkou Helenou / Zdroj: Profimedia.cz

Helena žije v Říčanech, kde se stará o vysněný dům zesnulého manžela. Není to snadná věc, ale nestěžuje si.

„Jsem tu ale šťastná a Václava tu pořád mám. Na jeho pracovnu nikdo nesmí sáhnout,“ dodala pro Aha! Postránecká. Prozradila, že tam nechala jeho věci jako hrnek, buddhy a další věci, díky tomu má svého muže „stále na očích“. Rozhodla se také tato místa vyfotografovat.

Václav Postránecký / Zdroj: youtube.com

Něco však změnila, v jeho pracovně je nyní postel. Vysvětlila, že po operaci menisku nemohla chodit po schodech, a tak požádala své známé, aby přesunuli její postel do prvního patra.

PSALI JSME: „LÁSKA JE VŠECHNO“: TOM HANKS POSLAL SVÉ ŽENĚ K 35. VÝROČÍ SVATBY DOJEMNÝ VZKAZ

PŘIPOMÍNÁME: HÜRREM SULTAN ZE SERIÁLU VELKOLEPÉ STOLETÍ PROŠLA VELKOU ZMĚNOU: 39LETÁ HEREČKA VÝRAZNĚ ZHUBLA

Share