94letá Yvetta Simonová o životě seniorů: „To, co se děje kolem důchodů, není nic příjemného“

Legendární zpěvačka Yvetta Simonová je už v důchodu, ale občas stále vystupuje. 94letá umělkyně vypadá fantasticky, udržuje se ve formě. V rozhovoru pro portál Českédůchody.cz promluvila o životě současných důchodců.

Yvetta Simonová / Zdroj: youtube.com

Zpěvačku nyní politická situace nijak zvlášť nezajímá, jelikož je jí 94 let a nemůže to nijak ovlivnit. Vidí však, že život mnoha seniorů dnes není jednoduchý.

Kvůli vysoké inflaci vláda v souladu se zákonem několikrát zvýšila důchody. Poslední mimořádná valorizace však byla snížena, což bylo jedno z nejdiskutovanějších politických témat.

Yvetta Simonová / Zdroj: youtube.com

„To, co se děje kolem důchodů, není nic příjemného,“ řekla pro Českédůchody.cz Yvetta Simonová.

Doufá, že politici dělají dost, ale nesouhlasí s těmi, kteří říkají, že seniorům už nic nechybí, protože pro některé z nich je dnes těžké žít bez pomoci dětí nebo vnoučat.

Yvetta Simonová / Zdroj: tv.blesk.cz

„Senior je senior, ten se nemůže ničemu bránit. To nechci posuzovat,“ dodala Yvetta Simonová.

Zpěvačka před pár lety aktivně vystupovala, ale dnes zpívá jen příležitostně. Na svou penzi si nestěžuje. „Na úřadě mi vypočítali 22 tisíc Kč,“ řekla před časem pro portál Plus7dní.

Yvetta Simonová / Zdroj: tv.blesk.cz

Yvetta Simonová si teď užívá života, chodí na procházky do parku nebo k Železničnímu mostu a dívá se na Vltavu.

PSALI JSME: „JE TŘEBA TOHO ŘÁDNĚ VYUŽÍT“: ŠŤASTNÁ LUCIE KŘÍŽKOVÁ VYRAZILA S MANŽELEM DAVIDEM NA HORY A POCHLUBILA SE KRÁSNOU FOTKOU

PŘIPOMÍNÁME: „ŘÍKAL MI, ŽE VŠECHNO DĚLÁM BLBĚ“: PETRA JANŮ ZAVZPOMÍNALA NA MANŽELA. LETOS BY OSLAVILI 45 LET OD SVATBY

Share