Z plynu se stal politický nástroj: Obermaierová pustila se do Fialy a řekla vlastní řešení energetické krize

České celebrity také nejsou lhostejní vůči energetické krizi. Svůj názor na situaci prozradila i herečka Jaroslava Obermaierová a řekla, že je naštvaná kvůli tomu, že se z plynu stal politický názor. Informuje o tom web zivotvcesku.cz.

„Bez plynu asi brzo umřu, mám na něj doma úplně všechno,“ říká umělkyně v době, kdy Rusko rozpoutalo válku na Ukrajině a omezilo dodávky plynu do EU ze 40 % celkové spotřeby na 9 %.

Jaroslava Obermaierová / Zdroj: youtube.com

Rusko podle Německa dodávky omezuje uměle, aby zvýšilo ceny na plyn. To je prý strategie, jak potrestat Evropu za zavedené sankce.

Jaroslava Obermaierová / Zdroj: youtube.com

Tato situace se dotkla i herečky Jaroslavy Obermaierové. „Z plynu se stal politický nástroj. Jsem naštvaná,“ tvrdí umělkyně, která vytkla premiérovi Petru Fialovi, že létá na pohřeb královny vládním speciálem v době, kdy žádá ostatní, aby šetřily energie.

Jaroslava Obermaierová/Zdroj: blesk.cz

Podle herečky plyn je nyní tak drahý, že si ho mnozí nemohou dovolit. Vládě Obermaierová poradila, že by se kabinet měl dohodnout s tím, kdo nám je schopný potřebné energie dodat, abychom se nebáli, že nebudeme mít dostatek plynu.

PSALI JSME: „JE TO NEJEN ZBYTEČNÁ, ALE I ŠKODLIVÁ INSTITUCE“: ZEMAN SE TVRDĚ PUSTIL DO SENÁTU

PŘIPOMÍNÁME: „MUSÍM RESPEKTOVAT REALITU“: DANIELA KOLÁŘOVÁ PROMLUVILA O SVÉM DŮCHODU A PRÁCI. CO PORADILA SENIORŮM, ABY BYLI ŠŤASTNÍ

Share