Magda Malá má problémy se srdcem: „Zabudovali mi pod kůži čip“. Co jí řekli lékaři

V polovině července oslaví Magda Malá 56. narozeniny, zpěvačka ale vypadá minimálně o 20 let mladší. I když je pro ni věk jen číslo, na zdravotní problémy si už postěžovala. Nyní se o ni stará primář kardiologického oddělení Nemocnice Na Homolce Petr Neužil.

Magda Malá / Zdroj: youtube.com

Magda Malá má problémy se srdcem, omezují ji arytmie. Její první arytmie trvala podle ní 20 sekund. U člověka s rizikovými faktory, tedy pokud má cukrovku nebo například kouří, může půlminutová arytmie být velmi nebezpečná, v některých situacích to může být i mrtvice.

To se zpěvačky naštěstí netýká, ale přesto má strach. „Nakonec mi kvůli tomu k srdci pod kůži zabudovali malý čip, který mě pořád hlídá,“ prozradila pro Super.cz Magda Malá. Teď je alespoň klidnější, když zpívá na koncertech.

Magda Malá / Zdroj: youtube.com

Kardiolog Petr Neužil zpěvačku chválí, že je zodpovědná pacientka. Lékaři většinou pacientům půjčují na jeden den větší monitor, ale Malá má pod kůží čip, který dokáže zaznamenávat činnost jejího srdce po dobu tří let.

Pan profesor vysvětlil, že je potřeba nejen identifikovat diagnózu, ale také zjistit, co přesně tyto arytmie vyvolává. Jeden záznam byl podle něj „zajímavý“, ale zatím lékaři čekají, protože chtějí vyhodnotit další data.

Petr Neužil / Zdroj: youtube.com

Poté může pan profesor navrhnout léčbu. „Když nemáte zajíce, tak nemůžete střílet,“ prohlásil Petr Neužil.

PSALI JSME: HOLLYWOODSKÝ HEREC JOHNNY DEPP UTRPĚL VÁŽNÉ ZRANĚNÍ NA FILMOVÉM FESTIVALU V CANNES

PŘIPOMÍNÁME: DANIELA KOLÁŘOVÁ PROZRADILA, ZDA BY JEN Z DŮCHODU VYŽILA: CO BY MĚLA UDĚLAT

Share