„Porody trvaly až 12 hodin“: Psice narodila 19 štěňat a se stala matkou hrdinkou

Ve Voronežské oblasti se uskutečnila fenomenální událost. Ve městě Ramoni jedinečná psice jménem Kira narodila najednou 19 štěňat!

Vlastníci zvířete, Natálie a její manžel Albert Muchomedevové, byli příjemné překvapeni od té události.

Jak řekl kynolog, samici plemen Cane-Corso obvykle mohou narodit 2-3 štěňat během prvního těhotenství. První stěně Kiru se narodilo v večer, potom porody pokračovaly až do 5 hodin rána a trvaly 12 hodin.

Vlastníci očekávali jenom na několik štěňat. Noc probíhala v divokém rytmu, ale psice sama zvládla narodit 19 štěňat, a nepotřebovala žádnou pomoc.

Avšak museli kontrolovat rozvrh krmení štěňat, umísťovali je k mamince skupinami po 6 štěňat. Za několik dnů štěňátka začali jist speciální mléčné mixy, protože jejich maminka neměla dostatečný počet mléka.

Natálie musela nepracovat, aby dávala krmeni štěňatům každé dvě hodiny.

Pro štěňat si hospodáři vyrobili komfortní držáky, které zafixovaly mísy na jedněm místě.

19 štěňat se u Kiry narodila 19.ledna roku 2019. Kromě toho, tatínek štěňat jménem Pharaon se narodil také 19 data. Bohužel, jedné stěně zemřelo, ale ostatní jsou úplně zdravé.

Jak řekli Natálie a Albert, štěňátka se velmi milé hrají jeden s druhým, nebo pijí celou skupinou mléko. Kira se snaží kontrolovat svých novorozenců.

Při tom, hospodáři už rozeznávají štěňat mezi sebou, a krásně jmenovali každého z nich, každé jich jméno začíná z písmena “M”.

Ve dnešní době štěňátka mají 2 měsíce. Živi se, přesně dodržují rozvrh. Aby jídlo pro nich bylo v dostatku, Muchomedevové se musejí probudit v 6 hodin rána a uvařit jídlo pro psí rodinu.

Manželství dokonce i nepočítají počet utracených produktů. Obvykle Natálie nakupuje tři litry mléka, vejci a také krupicovou kaši.

Hospodáři také mají kočku, která se dobře snáší se štěňaty, ale není to navždy, protože v nejbližší čas několik štěňat vezmou nové hospodáři

Odborníci prohlašuji, že narození takového velkého počtu štěňat je vzácným jevem. Kira se stala světovou rekordmankou mezi matkami Cane-Corso.

Share