„Bylo možné spočítat všechna žebra“: Veterináři nevěřili, že pes dokáže přežít,ale po 48 hodinách se stal zázrak

Problém bezdomovců se obává mnoha zemí, a pokud jsou ve střední a severní Evropě Evropy všichni psi a kočky buď připoutáni, nebo se nacházejí ve specializovaných střediscích, pak je pro Ameriku vidět opuštěné domácí mazlíčky na ulici stále běžnou věcí.

Hrdinka tohoto příběhu, pitbull, byla nalezena na okraji Los Angeles. Fenka byla v tak hrozném stavu, že veterináři nevěří, že by mohla přežít. Podívejte se však, co se jí stalo.

.

První dva dny si veterináři nebyli jisti, zda může to přežít.

.

Když našli Zlaté srdce – to je jméno fenky kvůli touze přežít a červené skvrně ve tvaru srdce – váží pouhých 11,5 kg, což je nepřijatelně malé pro dospělého psa tohoto plemene.

Fenka trpěla četnými klíšťaty, měla červy, byla extrémně vyčerpana – bylo možné nejen spočítat všechna žebra, ale zdálo se, že dokonce bylo možné vidět obrysy vnitřních orgánů kůží.

Pes byl extrémně slabý, už se nemohl hýbat.

,

Když zvláštní policejní jednotka přivezla ubohé zvíře k veterinářům, lékaři byli velmi skeptičtí ohledně jeho šance na přežití.

Pitbull má maximálně 48 hodin.

„A po 48 hodinách byl ještě živý,“ říká Tammy Bauman, jedna z organizátorů speciální policejní jednotky zabývající se toulavými zvířaty.

„Byla trochu šťastnější, vypadala trochu lépe, ale stále měla více než dost zdravotních problémů.“

.

„Když jsme našli ji, byla to doslova několik hodin od smrti. Sedělo na ní mnoho mastných klíšťat a červi lezli na kůži v otevřených ranách. Bylo jasné, že se fenka už vzdala a čekala jen na svou smrt.

Nedokázali jsme pochopit, proč jí nikdo nepomohl, jak dlouho kolem ní lidé procházeli.

„Naštěstí nás někdo zavolal a my jsme ji doručili na kliniku, kde lékaři udělali vše, co bylo v jejich silách, a zbytek už záleželo na samotném zvířeti – zda chce bojovat nebo ne.

.

K významným změnám k lepšímu došlo až 10 dní poté, co byla odvezena do nemocnice. Ukázalo se, že pes byl zvyklý žít v domě – když se mu podařilo postavit se na nohy, první věcí, kterou požadoval, bylo jít ven a jít na záchod.

Byl to však jen jeden z dobrých dnů – a před psem se očekávaly zlepšení i nové zdravotní problémy. Ukázalo se, že trpěla polyartritidou a bylo bolestivé se hýbat a bolest byla tak silná, že odmítla něco jíst a ještě více oslabila“.

.

Zotavení psa bylo dlouhé a obtížné: opakované krevní transfuze, četné injekce, speciální režim. Tento pes měl neuvěřitelně štěstí – narazila na lidi, kteří se o ní starali.

.

Vyvinuli veškeré úsilí, aby jí zachránili život a pokusili se obnovit zvíře ke ztracenému zdraví. A teď, po 5 měsících, fenlka vážila již 18,5 kg.

.

Nyní pitbull váží asi 20 kg.

.

Zlaté srdce žije v rodině. Po mnoha měsících, možná i letech, na ulici, poté, co ji prošlo tolik lidí, když byla na pokraji života, je nyní konečně obklopena láskou a péčí.

.

Bezdomovci nejsou nutně rovnocenní nebezpečí. Někdy se jedná o osamělá zvířata, která sní o svém domě, své rodině, přátelích, se kterými budou v pořádku.

Dříve jsme psali: Lidé byli svědky toho, jak kočka ukradla malé štěně: malé šetření vysvětlilo důvody tohoto činu

Share