Česká rocková legenda Petr Janda slaví 78. narozeniny: V milostném životě to však neměl tak úplně jednoduché

Česká rocková legenda Petr Janda slaví své 78. narozeniny. Hraje v kapele Olympic, na koncerty které chodí tři generaci lidi.

Už několik desítku let vystupuje na hudební scéně, ale kvalita jeho koncertů se zůstala stejně úžasnou. Je to jeden z nejlepších muzikantů v ČR a v celém světě.

.

Ale, bohužel, jak se to často stává, jenom v hudbě má všechno pod svou kontrolou. Jeho milostný život byl velmi těžký.

Známy muzikant začal ve skupině Sputnik. Byl tam kytaristou v roce 1959. Pak trochu hrál ve skupině B.B.Q. (Big Beat Quintet) a od roku 1963 hraje jako frontman, kytarista a skladatel kapely Olympic.

.

S ni se zvládl dostat na gramofonové desky, do nahrávacích studii a také často ji ukazovali v rádiu a televizi. Také díky časopisu Mladý svět zvládli překvapit zahraniční diváky.

Ve dnešní době kapela ještě funguje v celém světě, ale koncerty jsou zrušili kvůli epidemii Covid-19, se kterou dnes bojuje cely svět.

.

Milostný život rockové legendy od začátku nebyl jednoduchý. Jeho první manželkou byla Jana Jandová, se kterou měli dceru Martu.

Marta byla také dostatečně známou. Je známou zpěvačkou německé kapely Die Happy. Ale druhé dítě Petra takové štěstí nemělo.

.

Kluk bojoval s rakovinou mozku, a v roce 2001 prohrál. Mladší Petr Janda měl dva syny, Matouše a Petra, které jsou ve dnešní době už dospěli.

Jeho bývalou manželku čekal stejný osud. Jana Jandová měla rakovinu vaječníku, a zemřela před 10 lety, jak zemřel syn, v roce 1991.

.

Jeho druhou manželkou byla Martina Jandová, se kterou muzikant má dceru Elišku. Vztah se rychle rozpadl, protože Petr přišel své ženě na nevěru.

Třetí manželství měl s Alici Jandovou. Pár je spolu i ve dnešní době. S ni Janda má 2 dcery, Anežku a Rozárku. Od své první dcerky Marty hudebník má vnučku.

.

Život Petra byl dostatečně těžký, ale on to přežil, a teď bude oslavovat své narozeniny se svou oblíbenou rodinou. Také štěstí mu dává to, že lidi navštěvuji ho koncerty.

Share