„Druhý extrém spočívá v tom, že propadnete panice a strachu“: Projev Zemana k pandemii koronaviru zvedl ze židlí herce

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek promluvil o koronaviru. Ale to, co řekl, určitě naštvalo mnoho herců, kteří se v této těžké době snaží pomáhat ostatním lidem.

Také mnohé překvapilo, že český prezident poděkoval Číně za pomoc, ale ne poděkoval těm, kdo neustále bojuje s koronavirem a nemají dostatečné prostředky osobní ochrany.

.

Miloš Zeman je už nějakou dobu v karanténě.Je to jeho první proslovk národu od chvíle, kdy odešel do izolace.

Prostřednictvím televize Prima požádal prezident všechny, aby se vyhnuli dvěma extrémům.Je třeba umět najít kontrolu nad svými emocemi a řídit se logikou v krizových situacích.

„První spočívá v tom, že tuto epidemii budete zlehčovat. Například jakýsi divadelní principál nedávno prohlásil, že koronavirus je jen lehká chřipka a kritizoval opatření vlády“ řekl Miloš Zeman.

Prezident hovořil o řediteli Divadla Na Jezerce v Praze Janu Hrušínském.Asi hlava České republiky netušil, že se herec za svá slova už omluvil.

„Druhý extrém spočívá v tom, že propadnete panice a strachu“ vysvětlil Miloš Zeman.

Také prezident řekl, že herci, kteří nyní nemají práci kvůli uzavření divadel by mohli udělat nějaké dobré skutky, napříkladnavštívit domovy důchodců.

.

Zřejmě první osoba státu také zapomněla, že je nyní zakázáno navštěvovat domovy důchodců, kvůli omezením pro boj s koronavirem.

Některé herce takové výroky prezidenta evidentně naštvaly.

Například herečka Iva Pazderková uvedla, že šije rouśky, které pak posílá nadacím, které se stará o staré lidi.Také pomáhá finančně a vzdělává lidi o správné péči o seniory.

„Vy nabádáte k porušování pravidel, která mají chránit. Herečka“ dodala Iva Pazderková.

Herec Jiří Mádl si tehdy všiml, že prezident nepoděkoval všem, kterým by měl poděkovat.Rozhodl se tak učinit místo něj a poděkoval všem lékařům, zdravotnickému personálu, lékárníkům a prodejcům v obchodech.

Zpěvačka Linda Finková se ale rozhodla vyjádřit svůj názor, přestože se na prezidentovo proslov nepodívala.

Upozornila, že dříve měl Miloš Zeman problémy s novinářem a hercem Janem Hrušínským.Uvedla také, že prezident nyní neví, co se v zemi nyní děje, například že je zakázáno navštěvovat domovy důchodců.

„No a místo lékařům a lidem, co šijí roušky, poděkoval Číně. Heleďte, podívám se na to jindy, teď potřebuju spíš klid a pohodu“ dodala Linda Finková.

.

Share