„Fantastický charitativní projekt“:Tato stavební společnost dává své individuální domy lidem bez domova

І v bohatých a prosperujících zemích existuje pro určité segmenty obyvatelstva akutní nedostatek bydlení. Spojené království není výjimkou.

.

Není to však dávno, co tento problém začali řešit stavbou speciálních domků. Očekává se, že takový projekt výrazně sníží úroveň bezdomovectví.

.

Úplně prvním člověkem, který měl štěstí, že byl v takovém domě, byl mladý muž ze 17 let z východní části Británie. Jmenuje se Kieran Evans.

.

Minulý rok strávil na ulici, a tak je nyní šťastný, že má šanci začít nový, hodný život.

.

Projekt je inspirován Nadací bezdomovců, známou pro řadu svých charitativních iniciativ.

.

Pokud vše půjde podle plánu, brzy budou takové mikrodomečeky po celé Británii. Zároveň jejich budoucí obyvatelé podepíší dohodu, v níž potvrdí svůj závazek samostatně nakupovat vodu a jídlo a platit nájemné včas.

.

Musím říci, že bydlení je samozřejmě velmi malé. Jeho rozměry jsou pouze 17 metrů čtverečních (uvnitř je umístěno veškeré potřebné vybavení pro pohodlný život).

.

Cena takového domu je asi 54 tisíc dolarů. Pro britský trh s nemovitostmi je však tato částka stěží vysoká nebo alespoň nějak působivá.

„Aikozi“ je instalován na malém základu téměř kdekoli. Architekti projektu prohlašují, že jejich domov se perfektně hodí pro pohodlný pobyt jedné osoby.

.

Střecha domu je ocelová konstrukce zdobená moderními materiály, zatímco stěny jsou vyrobeny z vlnitého železa.

.

Přesto je takový dům opravdu dobře izolován od vnějšího hluku, takže jeho nájemce může klidně spát a nemusí se bát, že jím projíždějící auta ho neustále probudí.

.

Je třeba poznamenat, že pro svou velikost je „aikozi“ navrženo dokonale. Hodí se pro všechno: kuchyň, toaleta, koupelna s pračkou, obývací pokoj a ložnice.

.

Je pravda, že postel na spaní se ukázala jako velmi malá. Architekti se však ospravedlňují tím, že jinak by se všechno ostatní nehodilo, takže budoucí obyvatelé se budou muset vyrovnat s tím, co je.

.

Obyvatelé jsou povinni platit všechny účty za elektřinu sami, stejně jako si musí koupit vlastní jídlo a být zodpovědní za svůj život.

/

Share