I moderní medicína je někdy bezmocná: Jak dnes žije nejvzácnější dítě na světě

Někteří rodiče často smutní z toho, že jejich dítě moc rychle dospívá. Výjimkou ale je rodina Myersových z Londýna. Jejich syn jménem Dylan trpí syndromem Petra Pana, který mu brání dospívat.

Dítě se narodilo, když jeho matce bylo 41 let a otci Richardovi 44 let. Ve 20. týdnu těhotenství ultrazvuk ukázal, že se srdce jejich syna vyvíjí abnormálně. Ve 36,5 týdnech podstoupila matka císařský řez. Zdálo se, že se dítě narodilo zdravé.

Dítě/ Zdroj: dzen.ru

Miminko ale pořád plakalo a špatně jedlo. V 8 týdnech se objevil zánět ucha, infekce v krku a apnoe.

Pak se bohužel ukázalo, že miminko má jednu nohu kratší než druhou. Lékaři diagnostikovali miminku až 20 různých nemocí a varovali, že se dítě nedožije 5 měsíců. Předpoklady lékařů ale naštěstí nebyly správné.

Dítě/ Zdroj: dzen.ru

Kluk už má 11 let, vypadá ale jako roční dítě. Dylan váží pouhých 12 kilogramů. Za jeden rok Dylan vyrůstá jen o pár milimetrů.

Když se rodiče dozvěděli o takové nemoci syna, byli v depresi.V 11 letech Dylan stále jezdí v kočáře. To ale není tak velký problém ve srovnání s tím, že periodicky má záchvaty apnoe.

Dítě/ Zdroj: dzen.ru

Poprvé se to stalo, když mělo miminko pouhé 4 měsíce. Přestal najednou dýchat a zmodral v obličeji. Zastavení dýchání trvalo celých 30 sekund a jeho matka byla velmi vyděšená.

PSALI JSME: Chudé dítě dalo psovi svůj svetr. Dobrý skutek změnil jeho život navždy

PŘIPOMÍNÁME: 41 letá Olga Lounová se poprvé stala maminkou. Jaké netradiční jméno dostalo dítě

Share