Severokorejský vůdce prohlásil, KLDR je připravena mobilizovat jaderné odstrašující prostředky: OSN na to okamžitě reagovala

Severní Korea je připravena na jakoukoli vojenskou konfrontaci se Spojenými státy. Severokorejský vůdce prohlásil, že KLDR je připravena zmobilizovat své jaderné odstrašující prostředky, píše agentura Reuters.

„Naše ozbrojené síly jsou plně připraveny reagovat na jakoukoli krizi a naše národní jaderné odstrašující prostředky jsou také plně připraveny…“ řekl vůdce Kim Čong-un.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un/ Zdroj: YouTube

Vůdce KLDR odsoudil nově zvoleného prezidenta Jižní Koreje Yoon Suk-yeola s tím, že by se jakýkoli pokus o preventivní úder proti Pchjongjangu setkal s tvrdou reakcí.

Severní Korea v posledních měsících testovala hypersonické zbraně.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un/ Zdroj: YouTube

Farhan Haq, mluvčí generálního tajemníka OSN Antónia Guterrese, komentoval oficiální projev vůdce KLDR Kim Čong-una, ve kterém deklaroval přípustnost použití jaderných zbraní k ochraně země.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un/ Zdroj: YouTube

„Jsme proti jakékoli rétorice o použití smrtících zbraní a nadále vyzýváme k obnovení jednání o mírové denuklearizaci Korejského poloostrova,“ reagoval mluvčí OSN na prohlášení Kim Čong-una.

PSALI JSME: «MÁME JASNÉ OBAVY Z ČÍNSKÉHO JADERNÉHO MODERNIZAČNÍHO PROGRAMU»: BRITÁNIE VAROVALA PŘED ROSTOUCÍM RIZIKEM JADERNÉHO KONFLIKTU

PŘIPOMÍNÁME: GENERÁLNÍ TAJEMNÍK OSN: RUSKÁ INVAZE NA UKRAJINU VEDE K GLOBÁLNÍ TROJROZMĚRNÉ KRIZI

Share