Musk navrhl, aby Ukrajina získala neutrální status a zřekla se Ruskem anektovaného Krymu: Zelenskyj na to okamžitě reagoval

Zakladatel a šéf Tesly Elon Musk na svém Twitteru nabídl anketu, ve které uvedl svůj postoj k otázce Ruskem anektovaného Krymu.

Americký miliardář Elon Musk/ Zdroj: YouTube

Musk napsal svou vizi, jak dosáhnout míru mezi Ukrajinou a Ruskem, aniž by vzal v úvahu všechny skutečnosti.

Podle jeho mírového plánu by se měly konat volby pod dohledem OSN v anektovaných regionech Ukrajiny. Americký podnikatel se naivně domnívá, že „Rusko odejde, pokud to bude vůle lidu“.

https://twitter.com/Podolyak_M/status/1576981720854802433

Elon Musk poznamenal, že by Krym měl být součástí Ruska, jako tomu bylo od roku 1783. Ukrajina by podle šéfa Tesly měla získat neutrální status.

Americký miliardář Elon Musk/ Zdroj: YouTube

Pak za nějakou dobu následoval další tweet, který se týká nejen anektovaného Krymu, ale i Donbasu. „Vůle lidí žijících na Donbasu a na Krymu by měla rozhodnout, jestli budou součástí Ruska nebo Ukrajiny,“ prohlásil Musk.

Americký miliardář Elon Musk/ Zdroj: YouTube

Americký miliardář zdůraznil, že počet obyvatel Ruské federace je třikrát větší než počet obyvatel Ukrajiny. Vítězství Ukrajiny proto je podle něj nepravděpodobné.

Americký miliardář Elon Musk/ Zdroj: YouTube

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na to okamžitě reagoval na Twitteru: „Který Elon Musk se vám líbí víc? Ten, který podporuje Ukrajinu, nebo ten, který podporuje Rusko?“

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj/ Zdroj: YouTube

V reakci na to Elon Musk napsal: „Stále velmi podporuji Ukrajinu…“

PSALI JSME: JE PRÝ DEVÍTINÁSOBNÝM OTCEM: NEJBOHATŠÍ ČLOVĚK SVĚTA ELON MUSK VYSVĚTLIL, PROČ MÁ MNOHO DĚTÍ

PŘIPOMÍNÁME: UKRAJINA PODALA ŽÁDOST O URYCHLENÉ PŘIJETÍ DO SEVEROATLANTICKÉ ALIANCE: JAK NA TO ZAREAGOVAL KREML

Share