Buď nečteme návod dostatečně pozorně, nebo do něj nepíší všechno – ale to připouští téměř každý majitelka pračky.
Prášek se musí odměřit podle dávkování.
Výpočet je jednoduchý: polévková lžíce na každý kilogram prádla. Pokud je prášku málo, hrozí riziko nevypraného prádla. Pokud je ho ale hodně, může chemie rozleptat jak samotné oblečení, tak části pračky.
Na rozdíl od pochybných rad lze suchý prášek nalít pouze do speciální přihrádky.
Kapalné prostředky nebo kapsle jsou posílány přímo do bubnu. Nelze použít nástroje, které nejsou určeny pro automatické stroje.
Jemné předměty jsou umístěny v pytli na prádlo.
Režim odstřeďování může zkroutit rukávy a zavázat tak, aby se natáhly nebo roztrhly.
Před natažením je proto ochrání speciální sáčky na jemné choulostivé věci nebo samostatné do podprsenky. Ano, a buben sám přežije: žádné upevňovací prvky a háčky se v něm nezachytí, žádné kosti náhodně nespadnou do otvorů. Z tohoto důvodu bylo mnoho mechanismů poškozeno, a to vše kvůli úspoře haléřů na pytli na prádlo.
Filtr je potřeba kontrolovat častěji.
Sbírá malé tečky, chloupky, které náhodou spadly do kapsy mince. Pokud zapomenete na čištění filtru alespoň jednou za čtvrt roku, bude v něm stagnovat vlhkost a v prádle se budou hromadit zatuchlé zápachy.
Plnění bubnu není přeplněné.
Přibližně ¼-⅕ část by měla být volná. Maximální hmotnost suchého prádla je vždy uvedena na těle pračky vedle poklopu. Nejsou to tak složitá pravidla, ale pomohou zachránit vašeho asistenta po mnoho let. Ujistěte se, že vaše prádlo je bezchybné.
PSALI JSME: SETKÁNÍ PETRA PAVLA A ORLANDA BLOOMA: „DVA KRÁSNÍ CHLAPI NA JEDNOM MÍSTĚ“
PŘIPOMÍNÁME: DVOJČATA VÁŽILA 266 A 274 KG A ROZHODLY SE NA ZMĚNU: JAK TO DOPADLO