„Pandemie není ani zdaleka u konce, šíření viru ve skutečnosti zrychluje“, oznámil šéf WHO

Globální pandemie koronaviru ve skutečnosti zrychluje, a to i přesto, že některé země dosáhly pokroku v kontrole této choroby.

Zdroj: rubryka.com

Uvedl to na tiskovém briefingu šéf Světové zdravotnické organizace Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Zdroj: rubryka.com

„Všichni chceme, aby to skončilo. Všichni chceme normálně žít. Skutečností ale je, že pandemie není ani zdaleka u koncе“, řekl Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Zdroj: rubryka.com

Šéf WHO dodal, že omezující opatření zavedená mnoha zeměmi zpomalila vývoj COVID-19, ale nezastavila šíření choroby úplně.

Zdroj: rubryka.com

„Kritickým problémem, kterému budou v následujících měsících čelit všechny země, je to, jak s tímto virem žít,“ uvedl šéf WHO.

Počet infekcí koronaviru na světě přesáhl 10 milionů, zemřelo více než 500 tisíc lidí. Alespoň 5 milionů pacientů se již zotavilo.

Zdroj: rubryka.com

Podle The Guardian, tým Světové zdravotnické organizace naplánoval cestu do Číny, aby hledal informace o původu koronaviru COVID-19, který způsobil globální pandemii.

Zdroj: rubryka.com

„Můžeme lépe bojovat proti viru, když víme o viru vše, včetně toho, jak se začal,“ řekl generální ředitel WHO na virtuální tiskové konferenci v pondělí 29. června.

Zdroj: rubryka.com

Také poznamenal, že pandemie prokázala nejlepší a nejhorší vlastnosti lidstva: od „laskavosti a solidarity“ do „dezinformaci a politizaci viru“.

Zdroj: rubryka.com

„Je mi to líto, ale se bojíme toho nejhoršího. Proto musíme sjednotit naše kroky a bojovat společně s tímto nebezpečným virem,“ řekl Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Share