„Babička nedokázala zadržet své slzy“: Manželský pár přinesl jídlo osamělé staré ženě a vrátil se po 5 dnech

Jakmile si Pol Krzysztof Kopeč uvědomil, že nedaleko od něj žije v zchátralém domě 80letá žena. Babička, jejíž jméno je Aniela, žila sama byla velmi chudá.

Jen občas dostala od státu nějaké drobky. Její důchod je pouhých šest set čtyři čtyři zlotých nebo sto čtyřicet euro.

.

Ten se rozhodl navštívit starou ženu a přivézt jí nějaké jídlo a další potřebné věci do každodenního života. Když Krzysztof našel Anielain dům, uviděl skutečnou chatu Baba Yaga.

V domě nebyl přívod elektřiny ani vody. Pod podlahou byla vidět země, střecha prosakovala a světlo se sotva vcházelo z malého okna.

.

Krzysztof, profesní inženýr, se rozhodl pomoci staré ženě. Řekl své architektonické manželce o svém nápadu. Jednoho dne vypracovali projekt rekonstrukce starého domu.

Mladí manželé však neměli prostředky k realizaci své myšlenky. Proto zveřejňovali informace o své babičce a jejím domě na sociálních sítích.

.

Kopech napsal: „Když jsem byl malý, rodiče mi vyprávěli příběh o Babě Yagovi, která žije v chatrči na kuřecích nohou. Dnes jsem navštívil takovou chatu.

Žije zde ale sladká stará žena, která musí bojovat o přežití na ploše pouhých čtyřiadvaceti metrů čtverečních. Vidí špatně, ale stále má šťastné oči.

Babička je velmi laskavá a veselá. Moje žena a já jsme se rozhodli jí pomoci rekonstruovat dům. Budeme velmi šťastní, pokud se k nám někdo přidá. “

.

Zainteresovaní lidé, nejen z Polska, ale také z různých zemí, se rozhodli finančně zapojit do obnovy domu Aniela.

Po celých pět dní Krzysztof a jeho přátelé pracovali na rekonstrukci. Stavitelé zateplili střechu a fasádu, vyměnili podlahy, položili dlaždice, nainstalovali nový nábytek.

.

Když moje babička viděla její zrekonstruovaný dům, nedokázala zadržet své slzy. Aniela si nedokázala představit, že by jí lidé mohli takhle pomoci.

.

Kopech skromně připouští, že bez účasti dalších lidí by stěží dokázal všechno tak rychle. Ale příběh tam nekončil.

.

Mladí lidé stále pomáhají staré ženě ve všem. Krzysztof má nyní další babičku.

A Aniela měla před touto svobodnou ženou obrovskou rodinu.

.

.

.

Share