„Babička zdobila vchod květinami, ale byly neustále zničeny a rozmazleny“: Potom se milá stará paní rozhodla na to

Babička žila ve vchodu do domu. Babička Luba. Bylo jí 97 let. Roztomilá, milá stará dáma, vždy v dobré náladě, s úsměvem a vstřícná.

Babička Luba zpočátku ozdobila parapet na naší podlaze v naší verandě květinovými květináči. Krásné.

Další den byly ukradeny světlé květy, ty s poupaty, a poblíž metra bylo vidět obezřetné obchodníky s květinami babičky.

Sousedé se rozhodli umístit zámek a interkom na přední dveře. A pověsila na zdi rám s výroky velkého, který probudí svědomí a působí jako přikázání. A znovu položila květiny na parapet. Útulný.

.

Na verandu začaly pronikat hlučné dospívající. Babička Luba šla ven … nabídla jim vodu nebo čaj. Dlouho se smáli. Roztrhané květiny a převrácené rámy.

Další den znovu položila květiny, vrátila starý pohled a položila na okenní parapet knihy. Klasické.

Dospívající dorazili. Hlasovali, dělali hluk. Vyšla a … nabídla jim čaj se svými lahodnými chutnými buchty. Chlapi nemohli odmítnout. A dokonce ukradl knihy se slibem ke čtení. Nedotýkali se ani květů, ani rámů.

Další den vynesla plastovou láhev s vodou, takže každý, kdo se rozhodl postarat se o květiny, mohl zalévat. A … nové knihy.

Večer přišli teenageři, nalili si vodu, smáli se a hlasovali. Babička znovu k nim přišla a nabídla čaj, housky, vzala láhev, naplnila ji vodou a požádala je, aby nalily květiny.

.

Chlapci přišli ke vchodu každý den, sousedé byli rozhořčeni, dokonce zavolali na policii, ale babička řekla, že to řekla, že její studenti přišli o knihy, podali knihy policii, zmatili teenagery a vedli policii „s Bohem“.

Na verandě se objevila knihovna. A vedle toho – oznámení: „Prosím! Pokud již máte doma doma zajímavé a důležité knihy, prosím podělte se o ně! Buďte milí!

A pro ty, kteří si přečetli, vraťte se prosím těm, kteří to mohou potřebovat, a to je důležité! “Knihovna byla plná knih. Na všech parapetech se na okenních parapetech objevily květiny. Krásné snímky s uvozovkami.

Každý večer zůstaly přední dveře na verandu otevřené. Večer jste mohli vidět schody teenagerů, kteří čtou knihy.

Babička položila na okenní parapet několik baterek, aby bylo snazší čtení. Děti seděly na verandě se zapnutými světly a bylo to jasnější než obvykle.

Babička je mrtvá. V prvním patře našeho domu byl otevřen Klub pro děti a mládež. S knihovnou a květinami na parapetu. Svítilna se stala symbolem klubu.

Share