„Nevěděla jsem, co si mám myslet“: Dívka vypadala tak neobvykle, že se její matka dokonce pochybovala

Dědičnost je divná věc, jak si ji Latinská Američanka zajistila, porodila dívku s neobvyklým vzhledem.

Matka porodila holčičku a byla překvapená, že neviděla žádné hranice, protože její dcera nevypadala jako žádný z jejích rodičů. Vzhled dítěte byl tak atypický, že musel být proveden výzkum.

Ale DNA test nebyl nutný, protože neobvyklý vzhled novorozence je pozdrav od vzdálených příbuzných.

Edith Garcia, Kalifornie Latino a její manžel Raoul čekali devět měsíců na narození své dcery. Když se však dívka narodila, byl pár tak ohromen, že okamžitě nevěřila, že je to jejich dítě.

V červnu 2014 porodila malá malá Tatiana, která okamžitě udeřila svým rodičům blond vlasy a slonovinu.

Dívka zpočátku nerozuměla tomu, co se dělo, protože jsou s manželem – oběma černovlasými karaoke Latinos, takže v prvních dnech Edith ani nevěřila, že vidí své vlastní dítě.

„Když se Tatiana narodila, jediné, co jsem viděla, byla dívka s krásnou pokožkou a velmi světlými vlasy. Nevěděla jsem, co si mám myslet,“ řekla Edith.

„Na zlomek vteřiny jsem se podívala na svého manžela a pomyslela si:„ Co udělala? Ale pak si uvědomila, že to nefunguje.“

Edith připustila, že dívčí vzhled byl tak neobvyklý, že pochybovala dokonce i sama.

„Dotázala jsem se i na vlastní činy. Tatiana nevypadala jako nikdo z nás, vypadala neuvěřitelně. Osobně to považuji za legrační situaci, protože vím, že nikdo z nás neudělal nic špatného.

To je to, co vidíme jako blonďaté dítě v úplně hnědé americké rodině. Ohromeni nejsou jen ostatní, ale i sami sebe.“

Žádný z rodičů nevěděl, že nesou gen albinismu. Albinismus je stav lidského těla charakterizovaný nepřítomností pigmentace kůže, vlasů a očí.

Často to má za následek zhoršené vidění, mimovolný pohyb očí a zvýšenou citlivost na světlo. Často se stává, že rodiče nejsou vystaveni genům, ale mohou je předat svým dětem.

„Po Tatianově narození se moje matka zeptala svého dědečka, jestli zná některého z příbuzných albínů, a on potvrdil, že to byli, ale alespoň před pěti generacemi,“ řekla Edith. albinismus, o kterém ani nevěděl. “

Nyní jsou rodiče zvyklí na neobvyklý vzhled své dcery a dívka sama se nebojí emoční reakce kolemjdoucích.

„Tatiana ví, že je zvláštní. Je již zvyklá na pozornost cizinců a zdá se, že proti ní vůbec nejsou.

Lidé říkají, že její vlasy jsou šedé, ale není urazena. Vždycky jí říkám, že je zvláštní, a protože je pro mě velmi důležité to pochopit. “

Je také ironické, že se Tatiana narodila den před Národním dnem povědomí o albinismu, který připadá na 13. června. Edith chápe, že nyní její tříleté dcery, které jsou teprve tři roky, úplně nechápou, proč dívka nevypadá jako oni, ale doufá, že to nebude problém.

„Batole nerozumí tomu, co je albinismus, ale jsem si jist, že v průběhu času jim Tatiana a pomocníci pomohou pochopit, co se děje.“

Edith říká, že čtení o zkušenostech s albinismem ostatních lidí jí pomohlo porozumět stavu její dcery a nyní chce mimo jiné zvýšit povědomí o albinismu.

„Rychle jsem si uvědomil, že albinismus mezi námi není příliš běžný, a jen málo lidí, včetně mě, o tom vědělo. Četl jsem a viděl pár nesmyslů o lidech s albinismem, a pak jsem si uvědomil, že je třeba tuto situaci změnit.“

„Udělám, co bude v mých silách.“

Share